X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Niepodległa 2018

"Solaris" Stanisław Lem

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 08:45
"Solaris" uchodzi za najwybitniejszą powieść w dorobku mistrza literatury science-fiction.
Audio
Solaris Stanisław Lem
"Solaris" Stanisław LemFoto: mat. prasowe

To również najpopularniejszy utwór Lema, wydany w kilkudziesięciu krajach w wielomilionowym nakładzie, a do tego dwukrotnie przeniesiony na ekran. Pierwszej adaptacji dokonał rosyjski wizjoner Andriej Tarkowski, drugiej, wiele lat później, Steven Soderbergh w Hollywood. Powieść z roku 1961 to jedna z najbardziej niezwykłych prób opisania kontaktu z nieznanym. Psycholog Kris Kelvin przybywa na stację kosmiczną umieszczoną w pobliżu planety Solaris, na której znajduje się ocean o niezwykłych właściwościach. Prawdopodobnie jest to, nieznana ludziom, forma inteligencji. Na to wskazują również kłopoty psychiczne tych, którzy na stacji orbitalnej przebywali, np. poprzednik bohatera popełnił samobójstwo chwilę przed jego przybyciem. Kelvin zaczyna rozumieć, dlaczego, kiedy na stacji pojawia się jego żona, która odebrała sobie życie za co bohater czuje się odpowiedzialny.       

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak