X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ukraina: w sobotę ma się rozpocząć wycofanie sił w Petriwskim

08.11.2019 15:09
Rozdzielanie wojsk i uzbrojenia w okolicach miejscowości Petriwske w Donbasie na wschodniej Ukrainie rozpocznie się w sobotę, 9 listopada - oświadczył w piątek przedstawiciel Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie Martin Sajdik.
Audio
  • Ukraina - wycofanie sił w Petriwskim rozpocząć się ma w sobotę. Materiał Pawła Buszki (IAR)
Ukraińscy żołnierze we wsi Kateriniwka  w pobliżu miejscowości Zołote
Ukraińscy żołnierze we wsi Kateriniwka w pobliżu miejscowości Zołote PAP/EPA/VLAD STASOV

Ustalenia te podjęła obradująca w Mińsku na Białorusi trójstronna grupa kontaktowa w sprawie uregulowania konfliktu między siłami rządowymi Ukrainy a prorosyjskimi separatystami w Donbasie. Zasiadają w niej reprezentanci Ukrainy, Rosji i OBWE. Dodatkowo w jej spotkaniach uczestniczą przedstawiciele rebeliantów kontrolujących część obwodów donieckiego i ługańskiego.

- Trójstronna grupa z udziałem przedstawicieli niektórych rejonów obwodu donieckiego i ługańskiego Ukrainy uzgodniła datę i czas początku wycofania sił i środków na odcinku rozgraniczenia w rejonie Petriwskiego. Wycofanie sił i środków rozpocznie się w sobotę 9 listopada o godzinie 12 czasu kijowskiego (godz. 11 w Polsce) - poinformowano na stronie internetowej OBWE.

Dzień wcześniej, w czwartek, siły rządowe Ukrainy potwierdziły, że gotowe są do wycofania swoich ludzi i uzbrojenia na kolejnym odcinku frontu już w piątek. W miejscu rozgraniczenia od tygodnia panuje cisza - informowała wtedy ukraińska armia. - Dziś mija siódma doba (bez wystrzałów na wskazanym odcinku) i dziś poinformowaliśmy OBWE przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych (Ukrainy), że jesteśmy gotowi - powiedział w czwartek rzecznik sztabu Operacji Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy Andrij Ahiejew.

Do poprzedniego rozgraniczenia wojsk w Donbasie doszło 29 października w okolicach miasteczka Zołote w obwodzie ługańskim. Wcześniej strony konfliktu wycofały się w miejscowości Stanica Ługańska.

Wycofanie wojsk na tych odcinkach jest warunkiem wysuwanym przez Moskwę przed spotkaniem tzw. czwórki normandzkiej. Należą do niej: Francja, Niemcy, Ukraina i Rosja. Data szczytu, w którym uczestniczyliby przywódcy tych krajów, nie została jeszcze ustalona.

Jeśli do niego dojdzie, będzie to pierwsze spotkanie tego formatu na najwyższym szczeblu od trzech lat i jednocześnie pierwsze osobiste spotkanie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

IAR/PAP/dad