X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Poseł do Bundestagu: dla dobra relacji z USA trzeba zatrzymać Nord Stream 2

07.05.2021 11:41
W ocenie Petera Beyera, posła do Bundestagu i koordynatora niemieckiego rządu do spraw współpracy transatlantyckiej, nie ma postępów w negocjacjach pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Niemcami, dlatego też koniecznym staje się wprowadzenie moratorium na budowę Nord Stream 2.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneStefan Dinse/shutterstock

Polityk zauważył, że 4 maja odbyły się rozmowy między amerykańskim sekretarzem stanu oraz niemieckim ministrem spraw zagranicznych, jednak w jego ocenie w tej materii "nie ma postępu”. Beyer dodał, że jeśli obydwa kraje chcą wykorzystać szansę na nowy początek we wzajemnych relacjach, to koniecznym jest podjęcie zdecydowanych działań.

Chodzi tu m.in. o porzucenie złudzeń, że sprawa Nord Stream 2 nagle przestanie być ważna dla Waszyngtonu. - Potrzebujemy wstrzymania budowy, nawet jeśli gazociąg jest prawie ukończony- mówił.

To kolejny taki apel wystosowany przez Petera Beyera. W marcu bieżącego roku mówił on, że projekt jest poważną przeszkodą dla zresetowania stosunków transatlantyckich. - Amerykanie oczekują, że nie tylko zmienimy naszą retorykę, ale także pozwolimy aby za siebie mówiły nasze działania. Dlatego opowiadam się za moratorium na budowę Nord Stream 2 - mówił wówczas polityk.

USA, Francja, Ukraina i Polska domagają się od rządu niemieckiego wycofania się z projektu. Również w Niemczech rośnie presja na rząd federalny, aby odłożyć Nord Stream 2 na półkę.

Rząd Niemiec wielokrotnie podkreślał, że Nord Stream 2 jest projektem gospodarczym. Takie stanowisko zajmuje również premier rządu Meklemburgii-Pomorza Zachodniego, która także nie chce dopatrywać się związku między wydarzeniami wokół Nawalnego a budową gazociągu - pisze NDR.

Gazociąg, który ma transportować 55 mld metrów sześciennych gazu ziemnego rocznie z Rosji do Niemiec, jest już prawie ukończony. Według spółki Nord Stream 2 AG, 95 proc. rurociągu zostało już ułożone.


energetyka24.com/PAP/dad