X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska Ambasada w Wlk. Brytanii: kierowcy na granicy otrzymają bezpłatny test na COVID-19

26.12.2020 11:25
Kierowcy autobusów i samochodów ciężarowych, którzy stoją na granicy w porcie Dover, otrzymają bezpłatny test na COVID-19 - informuje na twitterze polska ambasada w Wielkiej Brytanii. We wpisie powołuje się na brytyjskie Biuro Spraw Zagranicznych, Wspólnoty i Rozwoju. Kierowcy samochodów dostawczych z negatywnym wynikiem testu będą mogli przekroczyć granicę. Ci, którzy uzyskają pozytywny wynik testu na koronawirusa, nie będą musieli pokryć kosztów związanych z odbyciem kwarantanny w hotelu w Rochester - informuje ambasada w Wielkiej Brytanii.
Audio
  • Zjednoczone Królestwo. Coraz więcej terenów w lockdownie. Relacja Adama Dąbrowskiego (IAR)
Lekarze podczas pobierania testu na COVID-19
Lekarze podczas pobierania testu na COVID-19Fot.: Polish Embassy UK 🇵🇱 @PolishEmbassyUK

W okolicach portu w Dover w brytyjskim hrabstwie Kent od wczorajszego wieczora pracuje już 30 żołnierzy Wojsk Terytorialnej, którzy pomagają, robiąc testy na obecność koronawirusa, rozładować korek ciężarówek stojących do wyjazdy z Wielkiej Brytanii. Jest wśród nich wiele pojazdów z Polski.

Zator utworzył się w niedzielę po decyzji Francji o zamknięciu na 48 godziny granicy z Wielką Brytanią z powodu wykryciu na Wyspach nowej odmiany koronawirusa.

W środę granica została otwarta, ale tylko dla osób z ujemnym testem na obecność koronawirusa.

Poprzedniej nocy w Dover pracowało ponad trzydziestu medyków z Polski - lekarzy, pielęgniarek, diagnostyków oraz ratowników medycznych i pomagało brytyjskim służbom w wykonywaniu testów na obecność koronawirusa wśród uwięzionych kierowców ciężarówek. Celem było wykonanie jak największej liczby testów i jak najszybsze odblokowanie wjazdów do portu.

Medycy wrócili wczoraj po południu do Polski. Grupa pod kierunkiem doktora Artura Zaczyńskiego wykonali 1260 testów.


IAR/dad