Gospodarka Na antenach
Section05

Poniedziałek – sobota:
5.30
Agro-Fakty:

Serwis informacyjny oraz praktyczne i konkretne informacje o cenach żywności, cenach gruntów, o zmianach przepisów dotyczących uprawy ziemi i hodowli. O tym, co opłaca się produkować na wsi, i jak korzystnie sprzedawać te produkty.

Poniedziałek – piątek:

6.38
Po pierwsze ekonomia:

Informacje o nowych przepisach, o zmianach na rynku pracy i o zmianach wynagrodzeń. Komentarze biznesowe dla firm i porady dla konsumentów

7.38
Aktualności ekonomiczne:

Kursy akcji, wskaźniki giełdowe, kursy walut, stopa bezrobocia i stopy procentowe, kredyty hipoteczne, korzystne lokaty, a także przegląd najważniejszych tematów gospodarczych dnia w Polsce i na świecie.

Poniedziałek – niedziela:

12.45

Agro-Fakty:

Serwis informacyjny oraz praktyczne i konkretne informacje o cenach żywności, o cenach gruntów, o zmianach przepisów dotyczących uprawy ziemi i hodowli. O tym, co opłaca się produkować na wsi, i jak korzystnie sprzedawać te produkty. Również o tym, jak zmienia się polska wieś, o inicjatywach wiejskich społeczności na rzecz rozwoju ich regionu.

Poniedziałek – piątek:

16.30

Ekspress Gospodarczy:

Krótko, zrozumiale i na temat. Rozmowy o wydarzeniach ekonomicznych, finansowych, które bezpośrednio lub pośrednio decydują o stanie naszego portfela, o naszej przyszłości i o polskiej gospodarce.

17.06

Aktualności ekonomiczne / giełda:

Tuż po zakończeniu sesji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie – komentarze analityków i ekspertów. Ponadto serwis informacyjny, aktualne notowania giełdowe i walutowe.

9.30

Informator Ekonomiczny:

prowadzący wraz z zaproszonymi do studia dziennikarzami gazet ogólnopolskich w przystępny sposób omawia i komentuje aktualne zagadnienia ekonomiczne. (od poniedziałku do czwartku)

7.30 i 17.30
Serwisy ekonomiczne:

gospodarcze informacje z kraju i ze świata (od poniedziałku do piątku)

18.45

Bardzo Ważny Projekt:

Podejmuje najważniejsze problemy gospodarki i ekonomii Polski, Europy i Świata. (od poniedziałku do środy)

18.45

EURANET i Bardzo Ważny Problem Europejski:

Euranet to wspólne przedsięwzięcie kilkunastu radiofonii europejskich poświęcone tematyce UE. (w każdy czwartek)

Poniedziałek – piątek:
8.05
Serwis gospodarczy

Nowe przepisy, nowe stawki, rynek pracy i rynek nieruchomości. O emeryturach, ubezpieczeniach i kredytach. Światowe giełdy i Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie – najważniejsze wiadomości dnia.

9.05
Wydarzenia dnia w gospodarce

Procesy, mechanizmy i ważne wydarzenia związane z polską i światową gospodarką. Ponadto komentarze ekspertów.

10.15
Puls gospodarki

Eksperci, analitycy, dziennikarze ekonomiczni, przedstawiciele związków zawodowych i pracodawcy komentują i oceniają najważniejsze wydarzenia ekonomiczne w Polsce i na światowych rynkach.

13.45
Gospodarka dla każdego

Rozmowa nt. aktualnych wydarzeń i nowelizacji prawa, o kłopotach przedsiębiorców, o naszych prawach jako klientów, o tym, jak zmieniają się banki, instytucje ubezpieczeniowe. I o tym, jak służby publiczne dbają o nas, czyli na ile jesteśmy zadowoleni ze służby zdrowia, z systemu edukacji, czy dobrze wydają nasze podatki.

18.33
Informacje gospodarcze

Finanse, giełda, przemysł, handel, waluty, informacje dla firm, rynek nieruchomości, budownictwo, podatki, ubezpieczenia – co się zmienia, co nowego pojawia się w gospodarce.

18.45
Dzień w gospodarce

Podsumowanie dnia i komentarze. Ponadto promujemy polskich przedsiębiorców, firmy i doradzamy im, skąd mogą uzyskać finansowanie. Informujemy także o projektach nowych regulacji.

Niedziela:

15.15
Ludzie gospodarki

Prywatnie i zawodowo - rozmowa z osobami działającymi na co dzień w gospodarce. O ich sukcesach i porażkach, o tym jak np. powstała ich firma, albo jak wpadli na pomysł nowego produktu, nowego rozwiązania. Także o poglądach rozmówcy na gospodarkę, na rolę przedsiębiorców, nieco o pasjach prywatnych.