Section50
Section00

Trójka - Mamy kota na punkcie... Osieckiej

O Agnieszce i dla Agnieszki będzie to nasze Ludzkie gadanie. Dla wszystkich z Państwa, dla których Agnieszka Osiecka była tak ważna jak dla nas. O historiach, ukrytych W Żółtych płomieniach liści  i o niej samej, która chowała swoją delikatność pomiędzy strofami. Od dziś, miesiąc przed 85. rocznicą Agnieszki urodzin, oddajemy Państwu nasze o niej wspomnienia, które na tej stronie odkrywać po trochu będziemy, wierząc, że niezmiennie Tamta Pani inspiruje. Naszym przewodnikiem Na całych jeziorach będzie Roman Dziewoński.

Aleksandra Kaczkowska

"Język. Kocham imiesłowy, giętkie czasowniki, zawijasy składni. W jakim języku mogłabym powiedzieć: Kto czeka na ciebie łzą się bławacąc" ("Rozmowy w tańcu", Agnieszka Osiecka). Polszczyzna była Jej żywiołem a wyobraźnia poetki pozwalała przy tej okazji rozwijać naszą. Wiersze i teksty pióra Agnieszki Osieckiej są inspiracją a przede wszystkim punktem odniesienia do wszystkiego, co ukrywa się pod mianem piosenki literackiej. Nas niezmiennie interesuje odkrywanie na nowo, poprzez rzemiosło i talent wykonawców, smutno wesołej życiowej filozofii, jak o niej mówiła, pozostawionej nam w darze przez Agnieszkę Osiecką.

Roman Dziewoński

Na antenie wspomnienia o Agnieszce Osieckiej


Mamy kota na punkcie Osieckiej" 10 października 2021
"Mamy kota na punkcie Osieckiej" 3 października 2021
"Mamy kota na punkcie Osieckiej" 26 września 2021
"Mamy kota na punkcie Osieckiej" 19 września 2021
"Mamy kota na punkcie Osieckiej" 12 września 2021
"Mamy kota na punkcie Osieckiej" 5 września 2021
"Mamy kota na punkcie Osieckiej" 29 sierpnia 2021
"Mamy kota na punkcie Osieckiej" 22 sierpnia 2021
"Mamy kota na punkcie Osieckiej" 15 sierpnia 2021
"Mamy kota na punkcie Osieckiej" 8 sierpnia 2021

Życia rysyAgnieszka Osiecka
Section05

Posłuchaj PIOSENEK AGNIESZKI OSIECKIEJ


Przygotowaliśmy dla Państwa zbiór, według nas, najlepszych piosenek Agnieszki Osieckiej. Zapraszamy do spędzenia chociaż kilku chwil dziennie z jej tekstami. Naszą listę będziemy oczywiście powiększać, a jeśli Państwo uważają, że zabrakło na niej Państwa ulubionych piosenek to zapraszamy do kontaktu: zyciarysy@polskieradio.pl

Section21
Section49