WiadomościPolska
Section21
Tematy dnia
Section14
najnowsze

70 lat państwa Izrael. "To dzień dumy narodowej"

- To dzień dumy narodowej. Na ulicy Rotszylda, czyli dokładnie tam, gdzie Dawid Ben Gurion wygłosił słynną deklarację niepodległości Izraela wyświetlano filmy, odbywały się koncerty - mówił na antenie radiowej Jedynki Grzegorz Ślubowski, specjalny wysłannik Polskiego Radia do Tel Awiwu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Izrael powstanie w getcie Magdalena Skajewska Grzegorz Ślubowski Michał Żakowski Turcja Recep Tayyip Erdogan

TYLKO U NAS Córki katyńskie: maskowano zbrodnię, brak listy białoruskiej

Córka oficera z więzienia zachodniej Białorusi musiała przejść szlak armii Andersa, by w końcu wrócić do Polski. Jej rodzinę zesłano na Sybir, by nie przeżyli świadkowie zbrodni. Listy katyńskiej, na której zapewne figuruje ojciec, wywieziony z więzienia w Mińsku, Rosja do tej pory nie ujawnia. Inna córka ojca nigdy nie poznała. 
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS Katyń HISTORIA Narodowe Centrum Kultury zbrodnia katyńska IPN

Prezydent: chcieli zachować godność do końca

- Czy to powstanie miało militarne cele? Czy chcieli osiągnąć coś konkretnego? Czy chcieli zwyciężyć? Nie, to powstanie nie miało celu militarnego. To było powstanie ludzi, którzy zachowali godność i którzy zdecydowali się, że tę godność zachowają do końca i zginą z bronią w ręku - powiedział prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda Holokaust getto warszawskie

Są zarzuty dla byłego ministra sprawiedliwości Andrzeja K.

Prokuratura Regionalna w Katowicach postawiła zarzuty Andrzejowi K. - byłemu ministrowi sprawiedliwości w rządzie Marka Belki. Oprócz niego, zarzuty postawiono trzem innym osobom zatrzymanym wczoraj: Piotrowi K. - radcy prawnemu jednej z warszawskich kancelarii radcowskich oraz Jerzemu K. i Markowi S. - osobom podającym się za agentów służb specjalnych.
Zobacz więcej na temat:  CBA Marek Belka korupcja polityka POLSKA

TYLKO U NAS "19 procent badanych nie poda sprawców zbrodni w Katyniu"

90 procent pytanych twierdzi, że wie o zbrodni katyńskiej. Bardzo duży odsetek jest w stanie wskazać, kto stoi za zbrodnią. To jednak w dużej mierze deklaracje – ostrzegał Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury podczas dyskusji na temat wiedzy o Katyniu. 81 procent wskazuje na Rosję jako sprawcę, ale 19 procent ciągle nie jest pewna odpowiedzi.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS Katyń HISTORIA Narodowe Centrum Kultury zbrodnia katyńska
Section15
raporty specjalne
Section49