WiadomościPolska
Section21
Tematy dnia
Section14
najnowsze

NASZ WYWIAD "Specjalny wysłannik Xi do Korei Płn. po wizycie Trumpa"

- Niedługo po tym, jak Donald Trump opuścił Chiny, do Korei Północnej udał się specjalny wysłannik przewodniczącego Xi Jinpinga, to pierszwa od wielu lat taka wyprawa chińskiej dyplomacji do Korei Północnej - mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Paweł Behrendt, ekspert ds. miedzynarodowych. Wizytę prezydenta USA w Azji skomentował również publicysta Matthew Tyrmand.
Zobacz więcej na temat:  Chiny Donald Trump Stany Zjednoczone Korea Południowa Matthew Tyrmand NASZ WYWIAD

Jaka przyszłość czeka Puszczę Białowieską?

Trybunał Sprawiedliwości UE zakazał wycinki w Puszczy Białowieskiej pod groźbą dotkliwych kar finansowych wobec Polski. Sprawę w "Pulsie Trójki" komentowali prof. Bogdan Jaroszewicz i dr inż. Jan Łukaszewicz. Specjaliści są zgodni: Puszcza Białowieska musi być podzielona na strefy ochrony ścisłej, jak i te, w których potrzeba ingerencji człowieka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Łukasz Karusta Puszcza Białowieska Jan Szyszko Europejski Trybunał Sprawiedliwości ochrona przyrody natura

Polski rząd i KE gotowe na dialog ws. relokacji imigrantów

Polski rząd i Komisja Europejska deklarują chęć dialogu w sprawie mechanizmu obowiązkowej relokacji imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu do krajów Unii Europejskiej. Mówili o tym w Warszawie szef MSWiA Mariusz Błaszczak oraz unijny komisarz migracji i spraw wewnętrznych Dimitris Awramopulos.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA migracja Mariusz Błaszczak Frontex imigranci w Europie Komisja Europejska
Section15
raporty specjalne
Section49