X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Sacrum Profanum - dzień drugi

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2009 13:13
W poniedziałek w ramach festiwalu wystąpią Asko|Schönberg oraz Ensemble Intercontemporain.
Festiwal Sacrum Profanum to jedno z najciekawszych cyklicznych wydarzeń europejskiej muzycznej jesieni. Formuła przedsięwzięcia oparta jest na prezentacji arcydzieł muzyki instrumentalnej i wokalno-instrumentalnej w odniesieniu do fundamentalnej roli przecinających się w muzyce XX i XXI wieku motywów sacrum i profanum.


Wrzesień 2009 roku dedykowany jest kompozytorom brytyjskim, takim jak: Julian Anderson, Peter Maxwell Davies, Oliver Knussen, Harrison Birtwistle, George Benjamin, Brian Ferneyhough, Jonathan Harvey. Na Festiwalu wystąpią najwyżej cenione zespoły wykonujące repertuar współczesny.

W poniedziałek w ramach festiwalu wystąpią:

- Asko Ensemble i Schönberg Ensemble występujący pod nazwą Asko|Schönberg. Nie jest to zespół ani orkiestra, lecz luźna grupa muzyków posiadających olbrzymie doświadczenie w wykonywaniu utworów pochodzących z XX i XXI w. Ich repertuar obejmuje dzieła kompozytorów, którzy zapewnili sobie trwałą pozycję w historii muzyki (np. György Ligeti, György Kurtág, Karlheinz Stockhausen, Mauricio Kagel czy Louis Andriessen), twórców młodszej generacji, takich jak Michel van der Aa, Martijn Padding and Julian Anderson, a nawet najmłodszego pokolenia, których kompozycje zostały dopiero co napisane.

- Ensemble Intercontemporain powstało w 1976 r. z inicjatywy Pierre'a Bouleza we współpracy z Nicholasem Snowmanem, dzięki wsparciu ówczesnego ministra kultury Michela Guya. Tworzy go 31 solistów zafascynowanych muzyką XX i XXI w. na stałe związanych z zespołem, co umożliwia im wypełnianie działań statutowych – prowadzenie działalności koncertowej oraz edukacyjnej. Pracujący pod kierownictwem Susanny Mälkki muzycy blisko współpracują z kompozytorami. Poszerzają wiedzę na temat technik instrumentalnych oraz tworzą projekty łączące muzykę, taniec, teatr, film oraz sztuki audiowizualne. Prowadzą aktywną działalność koncertową, dokonują prawykonań utworów – arcydzieł XX wieku.


14 września 2009, Kraków

Muzeum Inżynierii Miejskiej
- godz. 19:00 ASKO | SCHÖNBERG
Reinbert de Leeuw - dyrygent


Miejsce Teatr Łaźnia Nowa
- godz. 22:00 ENSEMBLE INTERCONTEMPORAIN
Hannu Lintu - dyrygent


Koncerty
będą transmitowane na antenie Programu Drugiego. Początek transmisji godzina 19:00

Zobacz więcej na temat: van
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak