X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Sacrum Profanum - dzień trzeci

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2009 14:25
Trzeciego dnia festiwalu Sacrum Profanum wystąpią Ensemble Recherche oraz London Sinfonietta
Festiwal Sacrum Profanum to jedno z najciekawszych cyklicznych wydarzeń europejskiej muzycznej jesieni. Formuła przedsięwzięcia oparta jest na prezentacji arcydzieł muzyki instrumentalnej i wokalno-instrumentalnej w odniesieniu do fundamentalnej roli przecinających się w muzyce XX i XXI wieku motywów sacrum i profanum.


Wrzesień 2009 roku dedykowany jest kompozytorom brytyjskim, takim jak: Julian Anderson, Peter Maxwell Davies, Oliver Knussen, Harrison Birtwistle, George Benjamin, Brian Ferneyhough, Jonathan Harvey. Na Festiwalu wystąpią najwyżej cenione zespoły wykonujące repertuar współczesny.

We wtorek w ramach festiwalu wystąpią:

London Sinfoniettafot. materiały prasowe
- Ensemble Recherche - jednen z najwybitniejszych zespołów muzyki współczesnej. Od czasu powstania w 1985 r. dokonał ponad 450 prawykonań, przyczyniając się w istotny sposób do rozwoju współczesnej muzyki kameralnej i zespołowej. Zespół składający się z dziewięciu solistów zyskał mocną pozycję na międzynarodowej scenie muzycznej: obok rozbudowanego programu koncertowego Ensemble Recherche uczestniczy we własnych projektach muzyczno-teatralnych, programach radiowych i produkcjach filmów.

-
London Sinfonietta - zespół założony przez Davida Athertona i Nicolasa Snowmana w 1968 roku. Od początku istnienia głównym zadaniem formacji było prezentowanie kompozycji twórców muzyki najnowszej, zarówno mało znanych kompozytorów, jak również tych, których pozycja na rynku muzycznym była ugruntowana. Na liście ponad 200 utworów zamówionych przez London Sinfonietta znajdują się dzieła takich twórców, jak John Taverner, Iannis Xenakis, Luciano Berio, Elliott Carter, Mark-Antony Turnage, Toru Takemitsu, John Adams, Witold Lutosławski, Paweł Szymański i in. Zespół jest uznawany za jedną z najlepszych na świecie formacji zajmujących się muzyką współczesną.15 września 2009, Kraków

Muzeum Inżynierii Miejskiej
- godz. 19:00 ENSEMBLE RECHERCHE
Martin Lindsay - baryton

Miejsce Teatr Łaźnia Nowa
- godz. 22:00 LONDON SINFONIETTA
Elizabeth Atherton - sopran
David Atherton – dyrygentKoncerty
będą transmitowane na antenie Programu Drugiego. Początek transmisji godzina 19:00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak