X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Sacrum Profanum - dzień pierwszy

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2009 15:18
Pierwszego dnia Sacrum Profanum wystąpią The Cinematic Orchestra feat. Sinfonietta Cracovia oraz Chris Cunningham
Festiwal Sacrum Profanum to jedno z najciekawszych cyklicznych wydarzeń europejskiej muzycznej jesieni. Formuła przedsięwzięcia oparta jest na prezentacji arcydzieł muzyki instrumentalnej i wokalno-instrumentalnej w odniesieniu do fundamentalnej roli przecinających się w muzyce XX i XXI wieku motywów sacrum i profanum.


Wrzesień 2009 roku dedykowany jest kompozytorom brytyjskim, takim jak: Julian Anderson, Peter Maxwell Davies, Oliver Knussen, Harrison Birtwistle, George Benjamin, Brian Ferneyhough, Jonathan Harvey. Na Festiwalu wystąpią najwyżej cenione zespoły wykonujące repertuar współczesny.

W niedzielę na festiwalu wystąpią:
 
- The Cinematic Orchestra - brytyjska grupa łącząca jazz z elektroniką powstała w połowie lat 90. Jej założycielem i liderem jest producent Jason Swinscoe. Unikalne brzmienie The Cinematic Orchestra jest wynikiem połączenia improwizowanej gry wraz z turntablistą i elektronicznymi samplami tworzonymi przez Swinscoe'a. W studio Swinscoe często remiksuje materiał nagrany na żywo, przez co końcowy produkt jest kompilacją nagranej impowizacji i elektronicznej postprodukcji.


-
Chris Cunningham - reżyser, specjalista od efektów specjalnych, twórca teledysków i filmów reklamowych. Debiutował jako twórca komiksów publikowanych w brytyjskim tygodniku „2000 AD”. Pracował przy tworzeniu efektów specjalnych do filmów: Obcy 3, Obcy – przebudzenie i Sędzia Dredd. Tworzył modele potworów w filmach M.A.R.K. 13 Hardware i Nightbreed. Pracował również przy produkcji nieukończonego filmu A.I. Sztuczna inteligencja, Stanleya Kubricka. Od połowy lat 90. tworzy teledyski.13 września 2009, Kraków

Hala ocynowni chemicznej ArcelorMittal Poland
- godz. 20:00 THE CINEMATIC ORCHESTRA feat. SINFONIETTA CRACOVIA

Miejsce Teatr Łaźnia Nowa
- godz 23:00 CHRIS CUNNINGHAM LIVE


Koncert THE CINEMATIC ORCHESTRA feat. SINFONIETTA CRACOVIA będzie transmitowany na antenie Programu Trzeciego. Początek transmisji godz. 20:05.
Zobacz więcej na temat: arcelormittal stanley
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak