X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Ostatni koncert Joy Division odbył się 31 lat temu

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2011 14:20
16 dni przed samobójstwem Iana Curtisa zespół zagrał swój, jak się okazało, ostatni koncert w Birmingham.

Występ na Uniwersytecie w Birmingham kończył brytyjską trasę zespołu. Kwartet pod koniec maja miał wyruszyć na swoje pierwsze amerykańskie tournee, jednak dwa dni przed wylotem za Atlantyk, 18 maja, wokalista grupy Ian Curtis popełnił samobójstwo.

Zespół na ostatnim występie zagrał następujące utwory: "Ceremony", "Shadowplay",  "A Means to an End", "Passover", "New Dawn Fades", "Transmission", "Disorder", "Isolation", "Decades, "Digital". Nagranie z koncertu można znaleźć na płycie "Still".

Show w Birmingham był jedynym, na którym zespół wykonał swoją nową piosenkę, "Ceremony", potem nagraną przez New Order, kapelę założoną przez muzyków Joy Division po śmierci Curtisa. 

Posłuchaj piosenki "Ceremony" wykonanej przez Joy Division w Birmingham:

Zobacz więcej na temat: dzień w którym