Poprzednie materiały:

Autor Szklanej pogody o brakującym fragmencie piosenki

Autor "Szklanej pogody" o brakującym fragmencie piosenki

Choć sam twierdzi, że w Opolu nie gościł zbyt często, to jego piosenki festiwalowy amfiteatr nucił wielokrotnie. W Jedynce Marek Dutkiewicz przyznał kto jest jego ulubioną aktorką, a także wyrecytował kilka wersów, których nie ma w powszechnie znanej wersji "Szklanej pogody".

Opolskie szlagiery to nie rzeczy muzealne

"Opolskie szlagiery to nie rzeczy muzealne"

- Byłam w Opolu kilkakrotnie jako widzka, a następnie stremowana uczestniczka koncertu "Zielono mi". Większość ze szlagierów, które powstawały na Opole nie zasługują na to, by zostały pogrzebane - powiedziała w Jedynce Agata Passent.

Kariera Homo Homini liczy się od Opola

Kariera Homo Homini liczy się od Opola

Na muzycznej scenie istnieją już 40 lat ciesząc się niezmiennie uznaniem słuchaczy. Swą historię zespół Homo Homini liczy od festiwalu w Opolu w 1973 roku, gdzie zdobył wyróżnienie.

Polska piosenka ma swoje muzeum

Polska piosenka ma swoje muzeum

Wydawało by się, że coś tak ulotnego jak utwór muzyczny raczej nie nadaje się do muzeum. Okazje się, że piosenka może też mieć swoje muzeum. Powstaje takie w Opolu.

Soyka: Opole kojarzy mi się z... Hitchcockiem

Soyka: Opole kojarzy mi się z... Hitchcockiem

Zbliża się 50-lecie Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W tej kultowej imprezie wielokrotnie brał udział Stanisław Soyka, który w "Muzycznej Jedynce" podzielił się pewną anegdotą sprzed lat.

Czytaj także: