X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Król klangu kończy 43 lata

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2012 09:45
Wojciech Pilichowski, jeden z najwybitniejszych polskich wirtuozów gitary basowej,opowiada o swoich muzycznych fascynacjach Arturowi Orzechowi.
Audio

Na jego nagraniach oraz podręcznikach kształci się już kolejne pokolenie polskich basistów. Artysta współtworzył zespoły Karate Musiq (z Robertem Leszczyńskim) oraz Pilichowski Band; działał również w Trio Basowym (Jurecki, Ścierański, Pilichowski) i supergrupie Woobie Doobie. Mistrz techniki klangu (polegającej m.in. na mocnym uderzaniu strun kciukiem) zasłynął jednak przede wszystkim jako muzyk sesyjny (kilkadziesiąt płyt), współpracujący z tak różnymi artystami jak Michał Urbaniak, Maryla Rodowicz, Nicko McBrain (Iron Maiden), Chris de Burgh, Enrique Iglesias, Basia Trzetrzelewska, Edyta Górniak, Kasia Kowalska, Natalia Kukulska, Zbigniew Hołdys, Krzysztof Misiak czy Jan Borysewicz.

Nie mniej eklektyczna - choć zawsze podszyta funkiem i piekielnie skomplikowana rytmicznie - okazała się "Prywatna kolekcja" Wojciecha Pilichowskiego, w której znalazło się miejsce dla Vinniego Colaiuta, Johna Mayera, George'a Duke'a i Tala Wilkenfeld. Wysłuchaliśmy także dwóch koncertowych nagrań Pilichowski Band: "Skradaj" oraz "Profilaxe (Bass Talk)".

Czytaj także

Wojciech Pilichowski

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2010 20:05
Promocja nowej płyty "Fair Of Noise" (2010) znakomitego gitarzysty basowego, a także kompozytora i, jak się okazuje, autora i rapera. Ekspresyjna muzyka, soulowa rytmika i goście...
rozwiń zwiń