Logo Polskiego Radia
Jedynka
Marlena Borawska 29.04.2011

Ostatnia pielgrzymka do ojczyzny

  • Ostatnia pielgrzymka do ojczyzny
Ta pielgrzymka trwała tylko cztery dni. Bardzo schorowany i słaby papież przyjechał do Polski tylko po to, aby konsekrować sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
Ostatnia pielgrzymka papieża Jana Pawła II do Polski. Msza święta i konsekracja Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Kraków, 17.08.2002Ostatnia pielgrzymka papieża Jana Pawła II do Polski. Msza święta i konsekracja Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Kraków, 17.08.2002 PAP/Wojciech Kryski

To szczególne miejsce dla Jana Pawła II. - Przychodziłem tutaj zwłaszcza podczas okupacji. Do dzisiaj pamiętam drogę , która odbywałem codziennie przychodząc na różne zmiany w pracy. Jak można sobie było wyobrazić, że ten człowiek w drewniakach, kiedyś będzie konsekrował bazylikę Miłosierdzia Bożego - mówił podczas uroczystości papież.

Podczas pielgrzymi Ojciec Święty odprawił także msze na Błoniach odwiedziła także sanktuarium w kalwarii Zebrzydowskiej.- Żal odjeżdżać - stwierdził przy pożegnaniu Jan Paweł II.

(mb)

Aby wysłuchać audycji Karoliny Wichowskiej i Grzegorza Krakowskiego, wystarczy wybrać "Ostatnia pielgrzymka do ojczyzny" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Dużo więcej materiałów dotyczących pontyfikatu Jana Pawła II zgromadziliśmy w serwisie specjalnym Beatyfikacja Jana Pawła II. Zapraszamy.

"Sygnałów Dnia" można słuchać w dni powszednie od godz. 6:00.


Z archiwum Radia