Polskie Radio
Section05
papież

"Pontyfikat Franciszka to powrót do źródeł ewangelii"

Mija pięć lat od wyboru papieża Franciszka. 13 marca 2013 roku kardynałowie zebrani na konklawe w Watykanie zdecydowali, że nowym następcą świętego Piotra zostanie kardynał z Argentyny Jorge Mario Bergoglio. Tym samym jezuicki duchowny został pierwszym papieżem z Ameryki Łacińskiej. O jego pontyfikacie mówili goście "Pulsu Trójki".
Zobacz więcej na temat:  papież Franciszek papież aktualności katolickie Marcin Pośpiech ŚWIAT Tomasz Królak

Kontrowersje wokół papieskiej adhortacji Amoris Laetitia

– Brak precyzji tego dokumentu daje pole do snucia różnych interpretacji. To jest główny problem – powiedział Piotr Kaznowski, publicysta kwartalnika "Christianitas".  W 2016 roku, po dwóch zgromadzeniach Synodu Biskupów, papież Franciszek wydał adhortację Amoris Laetitia. Wzbudziła ona szereg kontrowersji i dyskusji. Co było tego powodem? O tym rozmawialiśmy z naszym gościem w audycji „Życie z duszą, czy bez?”
Zobacz więcej na temat:  papież Kościół religia wiara

"Chilijczycy mają pretensje do papieża Franciszka"

Papież Franciszek wyruszył w poniedziałek do Chile i Peru. W czasie 22. zagranicznej podróży, która potrwa tydzień, spotka się z rdzennymi mieszkańcami obu krajów Ameryki Południowej, z ofiarami reżimu Augusto Pinocheta w Chile i ludnością Amazonii. O pielgrzymce papieża Franciszka do Peru i Chile mówił w audycji Świat w Powiększeniu Lech Miodek, były dyplomata w krajach Ameryki Południowej i publicysta „Przeglądu”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 papież papież Franciszek Ameryka Południowa Chile Peru