Polskie Radio
Section05
papież

Trudna wizyta papieża Franciszka w Birmie

Papież Franciszek wyruszył w niedzielę w kolejną podróż do Azji, w trakcie której odwiedzi Birmę i Bangladesz. Zdaniem watykanistów choć już kilka jego wizyt uważano za trudne, ta pielgrzymka szczególnie zasługuje na miano skomplikowanej i delikatnej. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 ks. Krzysztof Ołdakowski z Naczelnej Redakcji Programów Katolickich Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  papież papież Franciszek Azja mniejszości narodowe Birma

Papież przybył do Birmy. Odwiedzi także Bangladesz

Papież Franciszek przybył w poniedziałek do Birmy, która jest pierwszym etapem jego sześciodniowej podróży do Azji. W trakcie pielgrzymki papież odwiedzi też Bangladesz. Oba kraje łączy kwestia uciekających do Bangladeszu z birmańskiego stanu Arakan Rohingjów, muzułmańskiej mniejszości prześladowanej w buddyjskim kraju. Według organizacji międzynarodowych dochodzi do czystek i zbrodni.
Zobacz więcej na temat:  papież papież Franciszek ŚWIAT Azja Birma Bangladesz aktualności katolickie

Sprawa pomnika Jana Pawła II symbolem laicyzacji Francji

– Spór o krzyż jest sprawą absurdalną i trudną do wyobrażenia – powiedział ks. Grzegorz Kurp, pallotyn. Odniósł się w ten sposób do planowanego usunięcia krzyża z pomnika Jana Pawła II, który stoi we francuskiej miejscowości Ploermel w Bretanii. Premier Beata Szydło podjęła starania, aby ocalić pomnik Jana Pawła II we Francji i przenieść go do Polski.
Zobacz więcej na temat:  Francja Jan Paweł II papież pomniki Beata Szydło PiS Prawo i Sprawiedliwość