Polskie Radio
Section05
pielgrzymka

Setna rocznica objawień fatimskich. Dziś finał uroczystości

W Fatimie w piątek oficjalne zakończenie obchodów stulecia objawień maryjnych. W tamtejszym sanktuarium przez cały dzień trwać będą uroczystości religijne, które zwieńczy koncert jednej z największych portugalskich orkiestr symfonicznych. W wydarzeniach uczestniczą pielgrzymi z Polski. W Fatimie jest Ewa Wysocka, która o przebiegu uroczystości opowiadała w PR24. Na naszej antenie także rozmowa z ks. Krzysztofem Ołdakowskim. 
Zobacz więcej na temat:  Fatima objawienia fatimskie chrześcijaństwo religia pielgrzymka Krzysztof Ołdakowski

Zadośćuczynienie i wdzięczność: Po co pielgrzymujemy?

- Pielgrzymka była w pewien sposób drogą ucieczki, z której korzystały osoby, będące na bakier z prawem. Prawo chroniło bowiem pielgrzymów. Pielgrzymującej osobie nie można było nic zrobić, nie można było jej ukarać. Pielgrzym był objęty swoistym immunitetem – mówiła w audycji Czas na Naukę Amudena Rutkowska z Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Odniosła się w ten sposób do zjawiska pielgrzymowania.
Zobacz więcej na temat:  pielgrzymka Jasna Góra Częstochowa

Tysiące wiernych na Jasnej Górze. Święto Wniebowzięcia NMP

Z udziałem ponad 100 tys. wiernych na Jasnej Górze odbyły się we wtorek uroczystości święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. W homilii abp Wacław Depo wezwał do obrony życia, pytał też o sens życia, patriotyzm i gotowość daru z siebie dzisiejszego pokolenia Polaków. Uroczystości z Częstochowy relacjonuje w Polskim Radiu 24 reporter Mariusz Pieśniewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jasna Góra Częstochowa pielgrzymka