Polskie Radio
Section05
pielgrzymka

"Oblężenie na Jasnej Górze". Andrzej Lewek: chodzi o zdobycie własnego serca dla Pana Boga

- "Oblężenie Jasnej Góry - Mężczyźni u Maryi" - mówimy o Oblężeniu na Jasnej Górze i tu nie chodzi o jej oblężenie, tylko o zdobycie naszych, męskich serc - wyjaśnił na antenie Polskiego Radia 24 główny organizator "Oblężenia na Jasnej Górze" Andrzej Lewek.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wiesław Molak POLSKA Jasna Góra pielgrzymka wiara Kościół katolicki mężczyzna rodzina dzieci społeczeństwo

Pielgrzymka papieża do Kijowa pod znakiem zapytania. Podróży zabrania lekarz

Ojciec Święty zdradził szczegóły swoich planów pielgrzymkowych. Papież Franciszek wyznał, że lekarz zabrania mu na razie podróży do Kijowa, a także do Moskwy, dokąd również chciałby pojechać. W wywiadzie dla stacji Tvi/CNN Portugal zapewnił zarazem: "Wizyta jest w powietrzu. Jeszcze nie wiem".
Zobacz więcej na temat:  papież Franciszek pielgrzymka Kościół katolicki Kazachstan Ukraina ŚWIAT Europa

"Wspólna droga". We wrześniu 6. pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę

"Oblężenie na Jasnej Górze - Mężczyźni u Maryi - Wspólna droga" - pod tym hasłem 24 września mężczyźni z całej Polski zbiorą się w jasnogórskim sanktuarium. Pielgrzymka, organizowana przez ruch Mężczyzn Świętego Józefa wspólnie z innymi męskimi grupami, odbędzie się po raz szósty.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jasna Góra społeczeństwo religia Kościół katolicki pielgrzymka aktualności katolickie mężczyzna

Dzień Niepodległości Ukrainy. Na Jasnej Górze modlitwa o zakończenie wojny

W obchodzony 24 sierpnia Dzień Niepodległości Ukrainy na Jasnej Górze odbędzie się szczególna modlitwa o jak najszybsze zakończenie wojny w tym kraju. W tym trudnym czasie wojny, chcemy wspierać Ukraińców włączając się m.in. w ich wolanie o pokój, o wolność i niepodległość Ojczyzny - powiedział rzecznik prasowy Jasnej Góry o. Michał Bortnik.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina wojna 2022 POLSKA Jasna Góra Częstochowa Kościół wojna na Ukrainie pielgrzymka aktualności katolickie

Abp Skworc: macierzyństwo nie ogranicza się do funkcji biologicznej i wychowawczej

Macierzyństwo nie ogranicza się do funkcji biologicznej i wychowawczej, ale sięga głębiej, polega na "rodzeniu" w sensie duchowym - budowaniu domu jako więzi, relacji miłości - mówił do uczestniczek niedzielnej pielgrzymki kobiet i dziewcząt w Piekarach Śląskich abp Wiktor Skworc.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katowice Piekary Śląskie pielgrzymka kobieta społeczeństwo poród wiara katolicyzm chrześcijaństwo Śląsk regiony

20 lat temu rozpoczęła się ostatnia, ósma pielgrzymka Jana Pawła II do Polski

20 lat temu, 16 sierpnia 2002 roku, rozpoczęła się ostatnia, ósma pielgrzymka papieża Jana Pawła II do Polski. Trwała do 19 sierpnia. Odbywała się pod hasłem "Bóg bogaty w miłosierdzie". Podczas tej wizyty Ojciec Święty poświęcił nowo wybudowane Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, w którym spoczywają prochy orędowniczki Miłosierdzia Bożego - św. Faustyny Kowalskiej. Jan Paweł II odwiedził również Kalwarię Zebrzydowską, a na krakowskich Błoniach beatyfikował cztery osoby.
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II pielgrzymka Watykan Kościół katolicki

Rusza 39. Praska Pielgrzymka na Jasną Górę. "Błogosławiony prymas Wyszyński naszym duchowym ojcem"

Dzisiaj z Warszawy wyruszy na Jasną Górę 39. Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Maryi Matki Kościoła. Jak powiedział kierownik pielgrzymki ksiądz Rafał Goliński, na pątniczym szlaku pielgrzymi będą mieli możliwość nie tylko podziwiania piękna polskich krajobrazów, wsi i miasteczek, ale także zapoznają się z myślą i osobą nowego błogosławionego, założyciela Ruchu Pomocników.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa regiony Jasna Góra pielgrzymka społeczeństwo

"Pierwszy raz na szlak wyruszyłam wraz z mamą". Agata Sandacz o trudzie pielgrzymowania na Jasną Górę

- Na szlak ruszyłam jako dziecko, jeszcze w szkole podstawowej. Było to dokładnie po szóstej klasie podstawowej. Wróciłam wówczas z obozu i mama powiedziała: wiesz co, zapisałam cię na pielgrzymkę do Częstochowy. Idziemy razem - mówiła w Polskim Radiu 24 Agata Sandacz, która od lat pielgrzymuje na Jasną Górę. Gościem audycji był również Roman Zięba (pielgrzym, autor publikacji "Krzyż Ameryki"). 
Zobacz więcej na temat:  Rafał Porzeziński Polskie Radio 24 POLSKA pielgrzymka Jasna Góra Częstochowa

TYLKO U NAS Odrodzenie pieszego pielgrzymowania. Po pandemii rośnie liczba przybywających na Jasną Górę

Na Jasnej Górze trwa kolejny w tym roku szczyt pielgrzymkowy. Na święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 15 sierpnia, w związku z uroczystym odpustem, do sanktuarium maryjnego na Jasną Górę przybywają liczne grupy pielgrzymów. W sumie w sierpniu w pieszych pielgrzymkach wchodzących na jasnogórski szczyt bierze udział 81,5 tys. osób.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo POLSKA pielgrzymka aktualności katolickie Jasna Góra Santiago de Compostela Kościół Przemysław Goławski

Wypadek autokaru w Chorwacji. Na Okęciu wylądował samolot z kolejnymi pacjentami

Na Okęciu wylądował odrzutowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przywiózł 3 kolejnych pacjentów rannych w wypadku autokaru w Chorwacji - poinformował rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. Według wcześniejszych informacji wróciły osoby, które mają rozległe złamania. W szpitalach w Chorwacji jest jeszcze 15 poszkodowanych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Chorwacja wypadek autobus pielgrzymka Okęcie Medjugorje