X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Zrozpaczeni ojcowie głodują przed Sejmem

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2014 16:54
Przed Sejmem od dwóch dni trwa protest głodowy ojców. Domagają się oni możliwości widywania swoich dzieci. Postulują też, by postępowania dyscyplinarne oraz wnioski o odsunięcie sędziego od sprawy nie były procedowane przez sąd, któremu sędziowie podlegają.
Zrozpaczeni ojcowie głodują przed Sejmem
Foto: flickr/Sheevey

Krzysztof Wiewióra  nie widział swojej córeczki od 20 miesięcy.  W 2009 roku otrzymał rozwód z prawem do jej widywania. Niestety,  jego żona przez następne kilka lat nie przestrzegała  prawomocnego orzeczenia, co doprowadziło do tego, że sąd ograniczył jej władzę rodzicielską i powierzył córkę opiece ojca. „Niestety równocześnie z dniem w którym objąłem opiekę nad córką, był to ostatni dzień w którym córeczkę widziałem i miałem z nią jakikolwiek kontakt” - powiedział Wiewióra.        
Roman Habraszewski jest w trakcie rozwodu. Swoich synów nie widział od 6 miesięcy. Od trzech miesięcy mieszka pod sądem, za co ograniczono mu z nimi kontakty, do których i tak nie dochodzi. Jak mówi: „Protestujemy, bo nie możemy sobie poradzić z obecną sytuacją - dzieci nasze zostały od nas odizolowane praktycznie całkowicie. Jesteśmy bezsilni w stosunku do sądów i tych różnych instytucji państwowych, które w żaden sposób nie pomagają ojcom postawionym w takiej sytuacji
Głodujący ojcowie  złożyli do Kancelarii Sejmu, Senatu i do Biura Rzecznika Praw Dziecka petycję w której postulują miedzy innymi wprowadzenie do Kodeksu rodzinnego definicji działań niezgodnych z dobrem dziecka, rozumianych jako izolację od drugiego rodzica, indoktrynację oraz nieprzestrzeganie przez rodzica orzeczeń sądowych regulujących sprawę opieki lub kontaktów z dzieckiem.
Ojcowie chcą też, by minister sprawiedliwości, Rzecznik praw dziecka oraz Rzecznik Praw Obywatelskich mogli, na wniosek strony i w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, przenieść prowadzenie rozprawy do innego sądu okręgowego.

IAR