X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Najwyższa Izba Kontroli o sześciolatkach

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2014 14:59
Jest lepiej niż w ubiegłym roku, ale nadal pozostaje wiele do zrobienia - wynika z raportu NIK w sprawie przygotowania szkół na przyjęcie sześciolatków. W co trzeciej z kontrolowanych szkół stołówki nie są przystosowane do potrzeb maluchów, w co czwartek toalety.
Najwyższa Izba Kontroli o sześciolatkach
Foto: flickr

Zastrzeżenia izby budzi też konieczność wprowadzenia systemu zmianowego w wielu szkołach. Kontrolerzy NIK sprawdzili 88 szkół oraz dodatkowo pozyskali informacje w trybie ustawy o NIK z prawie siedmiu tysięcy szkół publicznych.
Jakie są polskie szkoły każdy widzi. Każdy widzi szkołę pod swoim domem. Szkołę, w której jest nauka zmianowa, nie ma podejścia do potrzeb sześciolatków, jest hałas, przeładowanie, dużo starszych dzieci - mówi zapytana komentarz do raportu Karolina Elbanowska ze Stowarzyszenia i Fundacji Rzecznik Praw Rodziców organizatora niedoszłego referendum w sprawie sześciolatków.
Mimo zastrzeżeń prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski podkreślał, że w stosunku do ubiegłorocznego raportu, sytuacja zdecydowanie poprawiła się. NIK bardzo dobrze ocenił poziom przygotowania kadry nauczycielskiej i wyposażenie sal lekcyjnych. Krzysztof Kwiatkowski podkreślał jednak, że uchybienia trzeba jak najszybciej zlikwidować.
Rzeczniczka resortu edukacji narodowej Joanna Dębęk zapowiedziała szybką reakcję ministerstwa w tej sprawie. - Ta sytuacja zmienia się z każdą chwilą. Na bieżąco monitorujemy wszystkie szkoły. Staramy się większość uchybień zlikwidować przed 1 września. MEN dobrze ocenia decyzję o wprowadzeniu obowiązku szkolnego wobec sześciolatków. Joanna Dębek mówi o niezależnych badaniach, które pokazują, że zdecydowana większość rodziców, którzy posłali swoje sześcioletnie dzieci do szkoły, twierdzi, że tę decyzję by powtórzyła. - To jest dla nas najważniejsze. To zdanie rodziców mówi nam, że te nasze posunięcia były dobre - ocenia rzecznika MEN.
Karolina Elbanowska tymczasem uważa, że rodzice powinni mieć wybór czy posłać dziecko do szkoły w wieku sześciu, czy siedmiu lat. Zapowiada złożenie w Sejmie, przez Stowarzyszenie i Fundację Rzecznik Praw Rodziców, projektu obywatelskiego w tej sprawie.
Z nowym rokiem szkolnym do szkół obowiązkowo pójdą sześciolatki, które urodziły się w pierwszej połowie 2008 roku. Będą uczyć się razem ze swoimi o rok starszymi kolegami. Sześciolatki z drugiej połowy 2008 roku rozpoczną edukację za rok - już jako siedmiolatki. Będą uczyły się ze wszystkimi dziećmi urodzonymi w 2009 roku (sześciolatkami).

IAR