X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Otwarto nową wystawę "Majsternia" w Centrum Nauki Kopernik

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 15:41
Majsternia w Centrum Nauki Kopernik jest już otwarta. Nowa pracownia to miejsce, w którym każdy może stawić czoła wyzwaniom z dziedziny fizyki. Zestawy do doświadczeń pozwalają dojść do celu na wiele sposobów - najważniejsze są tu eksperymenty, a nie postępowanie zgodnie z instrukcją.
Otwarto nową wystawę Majsternia w Centrum Nauki Kopernik
Foto: IAR/Krystian Dobuszyński

W Majsterni - niczym w kawiarni - gościom udostępniono menu z zestawami wyzwań logicznych. W opisanych pudłach można znaleźć magnesy, metalowe kulki, sznurki, słomki, czy też komplet przyborów kuchennych. Dołączona broszura stanowi zaledwie ogólny zarys doświadczenia, które można przeprowadzić. Każdy ma tu szansę na odkrycia, związane z magnetyzmem, aerodynamiką czy napięciem powierzchniowym.
Celem doświadczeń jest obalenie stereotypu, że jeśli czegoś nie robiliśmy, to nam się nie uda. Zabawa ma przekazywać ideę, że każdy z nas '"myśli lepiej, niż myśli", a eksperymenty mogą nie tylko nas zaskoczyć, ale i nauczyć czegoś o nas samych.
Majsternia jest dostępna w godzinach otwarcia Centrum Nauki Kopernik w ramach biletu wstępu na wystawy stałe. W przypadku dzieci poniżej 8 roku życia niezbędna jest obecność opiekuna.

IAR