X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Nazistowski salut królowej Elżbiety II

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2015 12:26
Brytyjska bulwarówka "The Sun" opublikowała w internecie krótki, amatorski film, ukazujący królową Elżbietę II z ręką podniesioną w nazistowskim pozdrowieniu. Film nakręcono latem 1933 roku, kiedy późniejsza królowa miała 7 lat. Do dziś był zupełnie nieznany.
Nazistowski salut królowej Elżbiety II
Foto: twitter.com/TheSun

Elżbieta i jej 3-letnia siostra Małgorzata bawią się na trawniku w szkockiej posiadłości Balmoral z matką i stryjem, późniejszym królem Edwardem VIII, który najwyraźniej zachęca je do faszystowskiego pozdrowienia. Najpierw matka, a potem Elżbieta wyrzucają w górę prawą rękę, mała Małgorzata próbuje lewą, a Edward pokazuje im, jak to się robi.

Pałac Buckingham wyraził niezadowolenie, że "The Sun" rozpowszechnia film jako sensację. Jedna z osób z otoczenia królowej stwierdziła, że nakręcono go w czasie, gdy nazistowskie pozdrowienie powielały co tydzień kroniki filmowe i "nikt nie mógł wiedzieć, co będzie dalej".

Redaktor naczelny "The Sun" Stig Abell broni publikacji. Jak mówił BBC, film ma znaczenia dokumentu. "Nie służy nam do żadnych negatywnych komentarzy na temat królowej, czy jej matki. Zwracamy tylko uwagę, że w 1933 roku przyszły król Edward VIII zachęcał je oraz księżniczkę Małgorzatę do nazistowskiego pozdrowienia" - podkreśla Abell

Edward VIII był znany z nazistowskich sympatii i po swej abdykacji złożył nawet wizytę Hitlerowi.

IAR