X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

SGGW z nowoczesnym Centrum Badań Biomedycznych

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2015 12:23
30 milionów złotych otrzymała Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego na modernizację Centrum Badań Biomedycznych. Tym samym uczelnia dołączyła do liderów światowych pod względem zaopatrzenia w urządzenia do prowadzenia najbardziej zaawansowanych badań medycznych.
SGGW z nowoczesnym Centrum Badań Biomedycznych
Foto: IAR/Kamil Szwarbuła

Rektor SGGW Alojzy Szymański zapewnia, że na tym sprzęcie będą prowadzone badania zmierzające do wykrywania chorób, zwłaszcza nowotworów.

W Centrum Badań Biomedycznych powstały pracownie tomografii i rezonansu, laboratorium biologii molekularnej, nanotechnologii czy pracownia elektromiografii. Doktor weterynarii Sławomir Giziński korzysta z nowoczesnej sali operacyjnej do badań telemetrycznych. Wszczepia zwierzętom elektrody do różnych narządów wewnętrznych aby oceniać ich pracę. Ta wiedza może w przyszłości być potrzebna do leczenia ludzi. Transmitery są na przykład wszczepiane do macicy lochy. Dane przesyłane są do znajdującego się kilkadziesiąt metrów dalej odbiornika. Wiedza w ten sposób zdobyta może być potem wykorzystywana w pomocy porodowej.

SGGW zapewnia, że na prowadzenie swoich badań ma zgodę komisji etycznej.

W Centrum Badań Biomedycznych prowadzone tez będą badania nad lekami, suplementami diety, a także nad dodatkami do pasz dla zwierząt.

IAR