X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Projekt GeNN pomoże ustalić tożsamość zmarłych niezidentyfikowanych

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 15:05
Jest szansa na ustalenie tożsamości osób, które przed laty zostały pochowane jako niezidentyfikowane. Nadzieję daje Projekt GeNN, prowadzony przez Fundację ITAKA i Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji.
Projekt GeNN pomoże ustalić tożsamość zmarłych niezidentyfikowanych
Foto: IAR/Krystian Dobuszyński

Projekt obejmie ostatnich trzydzieści lat ubiegłego stulecia i początek obecnego. Agata Nowacka z Fundacji ITAKA tłumaczy, że w tej chwili trwa analiza poszczególnych spraw, w styczniu rozpocznie się typowanie rodzin poszukujących od lat swoich bliskich.

Magdalena Dębska z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji dodaje, że badanie trwa krótko, a jego wynik jest prawie stuprocentowy.

Badanie polega na pobraniu wymazu ze śluzówki policzka. Z takiego właśnie materiału określany jest profil DNA. Z drugiej strony potrzebny jest profil z niezidentyfikowanych zwłok. Porównanie profili może określić ewentualny stopień spokrewnienia badanych osób

Fundacja ITAKA od wielu lat współpracuje z policją. M.in. korzysta z policyjnej bazy zdjęć zmarłych o nieustalonej tożsamości, dzięki której udało się wiele osób zidentyfikować. Agata Nowacka zaznacza jednak, że takie konfrontacje wiążą się z dużą traumą dla rodzin osób zaginionych.

Projekt GeNN jest pierwszym tego typu projektem w Polsce. Najstarsza sprawa, która zostanie zbadana pochodzi z początku lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie projektgenn.pl można znaleźć wszystkie niezbędne informacje.

IAR