X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Sejm o kwocie wolnej od podatku

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 19:07
Sejm rozpoczął prace nad projektem ustawy dotyczącej kwoty wolnej od podatku. Przygotowała go Platforma Obywatelska. Zgodnie z nim, zwolniona od opodatkowania miałaby być kwota 8 tysięcy złotych rocznie. To realizacja orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z października ubiegłego roku.
Sejm o kwocie wolnej od podatku
Foto: IAR/Łukasz Kowalski

Jak tłumaczy poseł PO Jan Grabiec, propozycja Platformy jest tożsama z tym, co do Sejmu przysłał prezydent. Jest ona uzupełniona o rekompensatę dla samorządów - dodaje.

Wyjaśnił, że udziały samorządów w podatkach są podnoszone o wpływy, które utracą na skutek podniesienia kwoty wolnej. Jak powiedział, finansują one wiele potrzeb mieszkańców, na przykład komunikację miejską, czy budowę przedszkoli.

Prawo i Sprawiedliwość wniosło podczas debaty o odrzucenie projektu Platformy Obywatelskiej w pierwszym czytaniu.

Maria Zuba zwracała uwagę, że Trybunał Konstytucyjny orzekł w sprawie kwoty wolnej dopiero cztery dni po wyborach parlamentarnych. Zastanawiała się, dlaczego nie zrobił tego wcześniej, gdy jeszcze w czasie kampanii prezydenckiej Andrzej Duda wskazywał na konieczność podniesienia kwoty wolnej.

Posłanka Zuba dodała, że proponowane przez PO zmiany są dobre z punktu widzenia społecznego, ale nie uwzględniają możliwości finansowania przyjętych rozwiązań z budżetu państwa. One kosztowałyby państwo 20 miliardów złotych rocznie - powiedziała. Jej zdaniem, PO chce przez 100 dni rządów PiS nadrobić swoje ośmioletnie zaległości.

Rzecznik klubu Kukiz'15 Jakub Kulesza przypomina, że w Sejmie jest już projekt prezydencki dotyczący kwoty wolnej od podatku oraz propozycja obywatelska Jego zdaniem, powinno się je połączyć w jeden.

Paulina Henning-Kloska z Nowoczesnej mówi, że zwiększenie kwoty wolnej to jedna z obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Posłanka dodała, że nakazuje to też wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Jej zdaniem, PiS nie chce podwyższać kwoty wolnej, bo nie ma na to pieniędzy, stąd wniosek o odrzucenie projektu Platformy.

Podniesienia kwoty wolnej od podatku chce PSL. Prezes Stronnictwa Władysław Kosiniak-Kamysz podkreśla, że warunkiem tego jest rekompensata dla samorządów.

Obecnie kwota wolna od podatku wynosi 3 tysiące 91 złotych w skali roku.

IAR