X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Rzecznik rządu o projekcie opinii Komisji Weneckiej

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2016 10:23
Rzecznik rządu zapowiada, że będzie odpowiedź na krytyczne uwagi zawarte w projekcie opinii Komisji Weneckiej nt. zmian w Trybunale Konstytucyjnym. Rafał Bochenek zwrócił jednocześnie uwagę w TVP INFO, że do mediów wyciekł projekt, a nie ostateczna opinia.
Rzecznik rządu o projekcie opinii Komisji Weneckiej
Foto: IAR/Łukasz Kowalski

Jak mówił, jest to dokument roboczy, który został przesłany do MSZ w ramach dialogu z Komisją. "Zgłosimy nasze uwagi i zastrzeżenia. Postaramy się to zrobić jak najszybciej, zależy nam na tym by tę sprawę doprowadzić do końca i aby Komisja Wenecka mogła wydać rzetelną opinię" - powiedział Rafał Bochenek.

Do projektu opinii dotarła "Gazeta Wyborcza". W ocenie Rafała Bochenka zastanawiające jest, że publikacja dziennika w tej sprawie zbiegła się z demonstracją Komitetu Obrony Demokracji w Warszawie i że to akurat "Wyborcza" poznała szczegóły opinii.

Komisja Wenecka w swoim projekcie krytykuje zmiany w Trybunale Konstytucyjnym przeprowadzone przez rząd PiS, pisząc m.in., że "Trybunał został zablokowany, co narusza podstawowe wartości". Według "Wyborczej" Komisja ocenia, iż Sejm powinien wycofać się z uchwał, którymi naruszył wyrok Trybunału, wybierając nowych sędziów na miejsca obsadzone prawidłowo przez poprzedni parlament. Ponadto rząd nie może nie zastosować się do wyroków TK.

W dniach 11-12 marca Komisja Wenecka na posiedzeniu w pełnym składzie ma przyjąć opinię w ostatecznym kształcie.

IAR