X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Gdańsk: demonstracja Komitetu Obrony Demokracji

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2016 18:16
Dwie godziny trwała gdańska manifestacja solidarności z Lechem Wałęsą. Wiec poparcia dla byłego prezydenta zorganizował Komitet Obrony Demokracji. Do zebranych przemówiła żona Lecha Wałęsy, Danuta.
Gdańsk: demonstracja Komitetu Obrony Demokracji
Foto: PAP/Adam Warżawa

"Nie myślałam, że jeszcze kiedyś będę musiała wystąpić przed takim tłumem. Jest mi niezmiernie miło i serdecznie pozdrawiam was w imieniu swoim i męża" - mówiła Danuta Wałęsa. "Przyszłam, żeby zamanifestować swój sprzeciw w stosunku do tego rządu. Gwarantuję, że mąż nikogo nie zdradził i nie skrzywdził" - powiedziała żona byłego prezydenta.

Głos zabrała też Henryka Krzywonos, sygnatariuszka Porozumień Sierpniowych. Ostro skrytykowała prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, broniła zaś Lecha Wałęsy. "Poznałam go w 1980 roku. Pamiętam, jaki był. Lechu, ja cię proszę, nie broń się. My wiemy, że jesteś niewinny" - powiedziała Henryka Krzywonos.

Manifestacja przebiegła spokojnie. Według organizatorów, wzięło w niej udział 25 tysięcy osób. Policja podaje liczbę 15 tysięcy. A według portalu Trójmiasto.pl, protestujących było kilka tysięcy.

Sam Lech Wałęsa, wbrew obietnicom, nie pojawił się na wiecu w jego obronie. Tłumaczył, że jest jeszcze za wcześnie na jego udział w tego rodzaju manifestacjach. Rano, w rozmowie z dziennikarzami, po raz kolejny zapewnił, że dokumenty, mające świadczyć o jego współpracy z SB, są sfałszowane. Były prezydent nie podjął jeszcze decyzji, czy i kiedy będzie chciał obejrzeć materiały znalezione w domu zmarłego generała Czesława Kiszczaka. "Myślałem, że IPN przyśle mi grzecznościowo te dokumenty, ale obawiają się pewnie chyba, że ja to wszystko wykażę" - mówił Lech Wałęsa. Dodał, że w aktach są nazwiska, których wcześniej nie widział. "To są chyba, z tych materiałów, które wpadały na rewizji u mnie”- mówił dziennikarzom Lech Wałęsa.

Jutro, przez dwie godziny były prezydent ma rozmawiać z internautami na mikroblogu, w serwisie wykop. pl.

IAR