X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Dziś Dzień Wolności Podatkowej

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2016 17:31
Od dziś pracujemy na własne potrzeby, do wczoraj zarabialiśmy na podatki. Centrum im. Adama Smitha przypomina o tym, że dziś przypada Dzień Wolności Podatkowej. W ubiegłym roku obliczono go na 11 czerwca, a dwa lata temu - na 14 czerwca. 
Dziś Dzień Wolności Podatkowej
Foto: IAR/Łukasz Kowalski

Prezydent Centrum Andrzej Sadowski powiedział, że Polacy ciągle zbyt długo pracują, by zapłacić należne podatki. To jest jego zdaniem ciągle pół roku pracy przymusowej na wszystkie potrzeby rządu, a czas pracy na własne potrzeby jest ciągle niewystarczający. Według niego, bez obniżenia opodatkowania pracy nie uda się rządowi skutecznie zrealizować cywilizacyjnej zmiany w polityce prorodzinnej. Andrzej Sadowski zwrócił też uwagę na to, że praca jest opodatkowana aż ośmioma tytułami, w tym siedem z nich nazwano składkami. Podkreślił, że system podatkowy w Polsce powinien zostać znacznie uproszczony. 

Idea Dnia Wolności Podatkowej narodziła się w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy taki dzień obliczono tam w 1900 roku. W Polsce obliczono go po raz 23.

IAR