X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Rzecznik Finansowy apeluje o uregulowanie finansowych technologii

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 10:39
Rzecznik Finansowy apeluje do rządu o uregulowanie działalności firm finansowych, takich jak internetowe kantory czy giełdy wirtualnych walut. W styczniu urząd przesłał w tej sprawie pismo do Ministerstwa Finansów.
Rzecznik Finansowy apeluje o uregulowanie finansowych technologii
Foto: www.flickr.com/photos/moonfever0/3302655666

Rzecznik Finansowy - Aleksandra Wiktorow powiedziała IAR, że jej instytucja dostrzega zarówno szanse jak i zagrożenia stosowania nowych technologii. Jej urząd zwrócił się do Ministerstwa Finansów, które wydaje przepisy w tej dziedzinie. Rzecznik Finansowy chce, żeby resort rozważył konieczność uregulowania rynku kantorów internetowych czy giełd kryptowalut, które stają się coraz bardziej popularne. Aleksandra Wiktorow przypomina, że te podmioty nie są obecnie w żaden sposób uregulowane.

Według rzecznika regulacji wymaga także sektor pożyczek społecznościowych. Według Aleksandry Wiktorow trzeba przejrzeć przepisy, które regulują podobną działalność w innych krajach. Te najlepsze powinny być zastosowane w Polsce.

Aleksandra Wiktorow zastrzega, że regulacje nie powinny być nadmierne. Nie powinny też przeszkadzać w rozwoju branży firm technologii finansowych. Pod koniec drugiego kwartału tego roku Rzecznik Finansowy opublikuje raport. Będzie on poświęcony między innymi nowoczesnym technologiom w finansach czy tak zwanym platformom inwestycyjnym forex.

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego od stycznia koordynuje pracę zespołu roboczego do spraw tak zwanych fintechów. W jego skład wchodzą miedzy innymi przedstawiciele Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Rozwoju, Narodowego Banku Polskiego czy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.


IAR

Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze. Więcej i najwięcej wiadomości IAR po wykupieniu dostępu do serwisu.