X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Prezydent nadał odznaczenia w 40. rocznicę powstania Studenckiego Komitetu Solidarności

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 14:27
W 40. rocznicę powstania Studenckiego Komitetu Solidarności prezydent Andrzej Duda wręczył w Krakowie odznaczenia państwowe. Otrzymali je działacze opozycji demokratycznej "za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce" oraz "za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej". Uhonorowano łącznie 33 osoby.
Prezydent Andrzej Duda pozuje z odznaczonymi do wspólnego zdjęcia
Prezydent Andrzej Duda pozuje z odznaczonymi do wspólnego zdjęciaFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

Ceremonia wręczenia odznaczeń odbyła się podczas uroczystości jubileuszowych w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.  Po wręczeniu orderów i odznaczeń prezydent Andrzej Duda zwrócił się bezpośrednio do członków organizacji. Zwrócił uwagę, że "Solidarność narodziła się w Krakowie".

Andrzej Duda mówił o niezwykłej odwadze działaczy SKS-u, którzy działali jawnie mimo świadomości zagrożenia. Prezydent wspomniał też o Stanisławie Pyjasie - studencie, działaczu opozycyjnym, który zmarł wskutek pobicia przez komunistyczne służby. "Może to właśnie, świadomość zagrożenia życia, tak mocno uderzyła i zamiast zrodzić strach, zrodziła determinację w tym, że nigdy więcej tak być już nie może, że musimy to pokonać" - powiedział Andrzej Duda.

Uroczystości na Uniwersytecie Jagiellońskim zakończyła debata na temat Studenckiego Komitetu Solidarności.


IAR       

Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze. Więcej i najwięcej wiadomości IAR po wykupieniu dostępu do serwisu.