X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

J. Gowin: szybsza prędkość Europy to kraje poza strefą euro

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2017 08:41
Wicepremier Jarosław Gowin podkreślił, że kraje będące poza strefą euro rozwijają się szybciej, niż te, które mają wspólną walutę. Wicepremier mówił w Polskim Radiu 24, że Europa rzeczywiście dzieli się na dwie prędkości, ale szybszą prędkość mają kraje nienależące do strefy euro.
Jarosław Gowin
Jarosław GowinFoto: IAR/Krystian Dobuszyński

"Kraje, które nie należą do strefy euro, a należą do Unii Europejskiej rozwijają się szybciej niż te, które należą do strefy euro. Strefa euro jest ryzykownym, historycznym eksperymentem, dzisiaj jest ogarnięta płomieniami (...) Poczekajmy, co się wyłoni z tych wszystkich debat. Na razie straszenie, że zostaniemy zepchnięci na margines, to jest uleganie histerii" - przekonywał wicepremier i lider Polski Razem. 

Jarosław Gowin zaznaczył, że kraje bez wspólnej europejskiej waluty są bardziej elastyczne w warunkach kryzysu gospodarczego. Wicepremier ocenił, że euro jest korzystne przede wszystkim dla Niemiec, jako najsilniejszej europejskiej gospodarki.

"Gdyby wprowadzenie wspólnej waluty było korzystne dla Polski, zdecydowanie dążyłbym do tego. Politycy niemieccy zachowują się w sposób właściwy i patriotyczny, powinniśmy ich naśladować, ale naśladowanie patriotyzmu gospodarczego Niemców w realiach polskich oznacza, że powinniśmy się trzymać od strefy euro z daleka" - powiedział w Polskim Radiu 24 wicepremier i minister nauki.

Według Jarosława Gowina wprowadzenie jednolitej waluty będzie miało sens, gdy europejskie kraje zgodziłyby się na wspólnego ministra finansów, wspólny system podatkowy i wspólną politykę socjalną.

IAR       

Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze. Więcej i najwięcej wiadomości IAR po wykupieniu dostępu do serwisu.