X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Po raz 9. rusza akcja "Dziewczyny na politechniki"

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2016 15:18
Już po raz dziewiąty rusza akcja "Dziewczyny na politechniki". Podczas konferencji dotyczącej projektu zaprezentowano wyniki raportu "Kobiety na politechnikach 2016" przygotowanego przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy".
Po raz 9. rusza akcja Dziewczyny na politechniki
Foto: flickr/CollegeDegrees360

Bianka Siwińska z tej fundacji i kierowniczka projektu zaznacza, że przez te dziewięć lat udział dziewczyn na uczelniach technicznych w Polsce systematycznie rośnie. Teraz dziewczyny stanowią 37 proc. studentów uczelni technicznych. Bianka Sławińska podkreśla, że powstała nowa tendencja - zaczęła rosnąć liczba dziewczyn na kierunkach z grupy informatycznej. Na razie jest to wzrost o niecały 1 proc.

Kulminacyjnym punktem akcji będzie Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn, który odbędzie się 7 kwietnia. Na krakowskiej AGH odbędzie się on 15 kwietnia, a na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego 16 kwietnia. Specjalny program na tę okazję przygotowało 15 uczelni technicznych z całej Polski.
Hasło tegrocznej edycji "Dziewczyny na politechniki" brzmi: "Innowacje potrzebują kobiet!".

IAR