X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Powietrze w Polsce jest rześkie, ale bardzo zanieczyszczone

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2017 15:35
Powietrze w Polsce jest mroźne i rześkie, ale bardzo zanieczyszczone - przestrzega Jakub Jędrak z Polskiego Alarmu Smogowego. Zdaniem rozmówcy Polskiego Radia, sytuację pogarsza bezwietrzna pogoda.
Powietrze w Polsce jest rześkie, ale bardzo zanieczyszczone
Foto: PAP/Tomasz Gzell

Jakub Jędrak zwraca uwagę, że napływające ze Skandynawii powietrze automatycznie postrzegamy jako pozbawione pyłów, tymczasem podczas mrozów zostaje ono nad Polską bardzo szybko zanieczyszczone. Bo im zimniej, tym więcej palenisk na drewno i węgiel, często też palimy "czymkolwiek".

Jakub Jędrak przestrzega przed bezwzględnym zamykaniem się w domach, gdy normy zanieczyszczenia powietrza na zewnątrz są przekroczone. Szczególnie rozsądnie należy się zachować, jeśli pomieszczenie jest ogrzewane przez piece i kominki. Przypomina, że ryzyko zaczadzenia jest znacznie groźniejsze niż nawdychanie się smogu podczas przewietrzania.

Stacje pomiarowe, na przykład w Warszawie, wskazują znacznie przekroczenie stężenia pyłów PM 10 i PM 2,5. Władze stolicy w oficjalnym komunikacie proszą mieszkańców o zachowanie ostrożności i - jeśli to możliwe - powstrzymanie się przed aktywnością fizyczną na zewnątrz.

Oprócz Warszawy, wysokie stężenie pyłów w powietrzu odnotowano także, między innymi w Krakowie, Katowicach i Łodzi.

IAR

Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze. Więcej i najwięcej wiadomości IAR po wykupieniu dostępu do serwisu.