X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Zdobywczyni Bieguna Południowego wróciła do Polski

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2017 15:06
Małgorzata Wojtaczka, pierwsza Polka i szósta kobieta na świecie, której udało się piechotą dotrzeć do Bieguna Południowy wróciła do kraju. Przez sześćdziesiąt dziewięć dni samotnej wędrówki pokonała ponad tysiąc dwieście kilometrów. Na Lotnisku Chopina w Warszawie gorące przywitanie zgotowała jej rodzina i przyjaciele.
Polska podróżniczka Małgorzata Wojtaczka
Polska podróżniczka Małgorzata WojtaczkaFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

18 listopada Polka wyruszyła z lodowca Ronne. Ciągnęła za sobą ważące ponad 100 kilogramów sanie. Pod koniec wędrówki zaczęło jej brakować jedzenia.

Pytana przez IAR podkreśla, że bardzo lubi podejmować trudne wyzwania. Poza tym Biegun ma w sobie magię i przyciąga tak samo jak Mount Everest. Pod koniec dały jej się we znaki temperatury poniżej minus 30 stopni Celsjusza. Teraz ma w planach wspinaczkę na najwyższy szczyty na Biegunie Południowym.

Małgorzata Wojtaczka ma 51 lat. Wielokrotnie brała udział w wielu wyprawach polarnych. Dotarła na Islandię, Antarktydę i Spitsbergen. Trzykrotnie opłynęła na jachcie przylądek Horn.

Pierwszym Polakiem, który doszedł na Biegun Południowy był Marek Kamiński. On również szedł samotnie.

IAR

Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze. Więcej i najwięcej wiadomości IAR po wykupieniu dostępu do serwisu.