X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Sawczenko przestrzega przed zniesieniem sankcji wobec Rosji

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 20:53
Nadija Sawczenko - ukraińska lotniczka uwolniona przez Rosjan, przestrzega Unię Europejską przed zniesieniem sankcji nałożonych na Moskwę. Ukraińska deputowana mówiła o tym w Parlamencie Europejskim w Brukseli, do którego przyjechała na zaproszenie europosła Michała Boniego. Obecnie w Unii toczy się dyskusja o przyszłości sankcji gospodarczych wobec Rosji, które wygasają wraz z końcem stycznia.
Kreml
KremlFoto: IAR

Według Nadiji Sawczenko, jest za wcześnie na ich złagodzenie bądź całkowite zlikwidowanie. „Ludzie, którzy uważają, że sankcje powinny być zniesione, nie myślą perspektywicznie. Nie rozumieją powagi sytuacji i tego, że to, co się rozpoczęło, należy dokończyć. Te sankcje zostały nałożone w obronie europejskich wartości. Jeśli teraz Europa je zlikwiduje, to pokaże, że jej słowa są nic niewarte” - powiedziała Polskiemu Radiu Nadija Sawczenko.

Za zniesieniem sankcji gospodarczych albo przynajmniej ich złagodzeniem są kraje, które utrzymują dobre relacje z Rosją i które argumentują, że restrykcje są zbyt kosztowne dla europejskich firm. Decyzji w sprawie przyszłości restrykcji gospodarczych nałożonych na Moskwę należy się spodziewać do końca roku.

Na razie Unia Europejska przedłużyła tylko sankcje dyplomatyczne w związku z rosyjską agresją na Ukrainie. Dziś zgodzili się na to ambasadorowie państw członkowskich. Na czarnej liście pozostanie 146 osób z zakazem wjazdu do Unii i zablokowanymi aktywami finansowymi w Europie. Są to separatyści z Krymu, rosyjscy politycy i wojskowi. Sankcje obejmują też 37 firm i organizacji.

IAR/Beata Płomecka/Bruksela

Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze. Więcej i najwięcej wiadomości IAR po wykupieniu dostępu do serwisu.