X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Hillary Clinton formalnie nominowana

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 10:17
Ponad 4700 delegatów na konwencję Demokratów w Filadelfii formalnie nominowało Hillary Clinton na kandydatkę w wyborach prezydenckich. Decyzja ta oznacza, że po raz pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych kobieta będzie reprezentować jedną z dwóch głównych amerykańskich partii politycznych w walce o Biały Dom.
Hillary Clinton formalnie nominowana
Foto: PAP/EPA/JUSTIN LANE

Hillary Clinton została formalnie nominowana kandydatką Demokratów po głosowaniu 57 stanów i terytoriów należących do USA, gdzie wcześniej odbywały się prawybory. Była sekretarz stanu zdobyła ponad 2800 głosów delegatów, podczas gdy jej rywal Bernie Sanders niespełna 1900. I właśnie senatorowi z Vermont delegaci zgotowali największe owacje. „Stoję przed wami by wesprzeć nominację naszego przyjaciela i bohatera senatora Berniego Sandersa” - mówiła delegatka z Vermont Sheila Nelson. Na znak partyjnej jedności pod koniec głosowania Bernie Sanders poprosił prowadzącą obrady o zwieszenie reguł wyboru kandydata i nominowanie Hillary Clinton przez aklamację.

Zwolennicy Hillary Clinton wierzą, że jako pierwsza kobieta zostanie prezydentem USA. „Popieram ją tak jak popierałem w 2008 roku. Uważam ją za osobę niezwykle wykwalifikowaną. Była bardzo dobrą pierwszą damą, senatorem i sekretarzem stanu” - powiedział Polskiemu Radiu delegat z Montany Carl Donovan. Hillary Clinton oficjalnie zaakceptuje nominację swojej partii w wyborach prezydenckich podczas wystąpienia w nocy z czwartku na piątek.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Filadelfia