X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Włochy: Senat przyjął budżet, premier może odejść

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2016 17:54
Włoski Senat zaaprobował ustawę budżetową na przyszły rok. Był to jeden z warunków, dla których prezydent Sergio Mattarella "zamroził" w poniedziałek dymisję Matteo Renziego. Premier zdecydował się odejść po porażce w niedzielnym referendum konstytucyjnym.
Włochy: Senat przyjął budżet, premier może odejść
Foto: EPA/ALESSANDRO DI MEO

W tym momencie nic nie stoi na przeszkodzie, aby prezydent przyjął rezygnację premiera. Nie ma on już żadnych nie cierpiących zwłoki obowiązków czy zdań. Jednocześnie jednak prezydent oczekuje, że szef państwa jak najszybciej ujawni, jaki będzie następny krok w wychodzeniu z kryzysu.

Mateo Renzi proponuje tak zwany rząd odpowiedzialności narodowej, w którym znaleźliby się przedstawiciele dotychczasowej większości oraz opozycji. Jego zadaniem byłoby doprowadzenie kraju do przedterminowych wyborów, a konkretnie - przygotowanie nowej ordynacji wyborczej. Ta, którą niedawno przedstawił rząd Renziego, będzie przedmiotem analizy Trybunału Konstytucyjnego dopiero w końcu stycznia. Dla opozycji to za późno. Zdanie to ostatnio podziela także Matteo Renzi. 

Premier ogłosił, że poda się do dymisji o 19:00.

IAR/Marek Lehnert/Rzym