X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Senator Lidia Staroń apeluje o lepszą ochronę spółdzielców

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 12:56
Niezrzeszona senator - Lidia Staroń przekazuje partii rządzącej projekty ustaw, które mają zwiększyć ochronę spółdzielczych lokatorów. Propozycje zakładają między innymi prostszy tryb uwłaszczenia lokatorów czy ich udział w majątku spółdzielni.

Pomysłodawczyni projektów - senator Staroń mówi Informacyjnej Agencji Radiowej, że projekty chronią spółdzielców między innymi przed nielegalnymi eksmisjami. Jeden z mechanizmów opisywanych przez pomysłodawczynię polega na zapisywaniu przed zarządców spółdzielni tak zwanych członków oczekujących, bez mieszkań, którzy następnie podczas zebrań pomagają przegłosować im dowolne uchwały. Takie uchwały mogły na przykład oznaczać bezprawne eksmisje. Kolejne projekt regulują sprawy praw gruntowych i zdaniem senator, przyznają członkom spółdzielni pełnię praw.

Prezes Sosnowieckiego Stowarzyszenia Sprawiedliwości Społecznej Irmina Dobrowolska powiedziała IAR, że większa ochrona lokatorów jest konieczna. Działaczka społeczna opisuje sprzedaż kilkuset mieszkań wraz z lokatorami w Sosnowcu. Nabywca sprzedał mieszkania do kolejnych spółek, które później zaciągnęły kredyty, wykorzystując lokale jako zabezpieczenie. 24 lutego w Sosnowcu odbędzie się licytacja mieszkania osoby, która nie ma złotówki długu.
Projekty przesłano do prezesa PiS, szefa klubu parlamentarnego tej partii czy Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Jeżeli projekty nie zyskają akceptacji rządzących, lokatorzy zapowiadają zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem w tej sprawie.

IAR

Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze. Więcej i najwięcej wiadomości IAR po wykupieniu dostępu do serwisu.