X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Kardiolodzy: sieć szpitali pogorszy dostęp do leczenia zawałów serca

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 12:08
Kardiolodzy alarmują, że wprowadzenie sieci szpitali pogorszy dostęp do leczenia zawałów serca. Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego profesor Piotr Hoffman obawia się, że jeżeli proponowane przepisy wejdą w życie, doprowadzi to do zamknięcia części małych placówek kardiologicznych. Jeżeli zostaną wyeliminowane sprawnie działające jednostki, szczególnie w małych miastach i na terenach wiejskich dostępność do tego leczenia będzie zredukowana, będzie więcej powikłań i zgonów.

Według statystyk, leczenie ostrych zespołów wieńcowych odbywa się w małych szpitalach, które teraz mogą znaleźć się poza siecią. Profesor Dariusz Dudek z Instytutu Kardiologii UJ w Krakowie podkreśla, że 65 procent zabiegów kardiologicznych jest wykonywanych w małych ośrodkach. Zamknięcie chociaż części tych placówek może doprowadzić do katastrofy w leczeniu zawałów serca.

Kardiolodzy proponują, aby wszystkie obecnie funkcjonujące ośrodki kardiologiczne zostały włączone do systemu ratownictwa medycznego. Sieć szpitali ma wejść w życie od października.

IAR

Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze. Więcej i najwięcej wiadomości IAR po wykupieniu dostępu do serwisu.