X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Pierwszy Kongres Zdrowia Psychicznego

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 07:19
System opieki psychiatrycznej w Polsce wymaga zmian. Tak, aby osoby w kryzysie psychicznym mogły otrzymać pomoc szybko, najlepiej blisko miejsca zamieszkania. O reformie ochrony zdrowia psychicznego podczas pierwszego Kongresu Zdrowia Psychicznego będą dyskutować w Warszawie psychiatrzy, psychologowie, politycy, pacjenci oraz rodziny osób chorujących.

Psychiatra profesor Jacek Wciórka powiedział, że w Polsce powinna postać sieć Centrów Zdrowia Psychicznego, w których osoby w kryzysie byłyby objęte kompleksową pomocą.

Psychiatra doktor Sławomir Murawiec dodał, że 7 lat temu został przyjęty Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego, który do tej pory nie został zrealizowany. Wdrożenie tego programu zapewniłoby potrzebującym dostęp do właściwej, zróżnicowanej opieki. Wymaga to zmian organizacyjnych i zwiększenia finansowania.

Około 8 milionów Polaków przynajmniej raz w życiu doznaje kryzysu psychicznego i potrzebuje różnego rodzaju wsparcia i pomocy. Statystyki te nie uwzględniają dzieci i młodzieży. Gdyby uwzględnić najmłodszych Polaków, jak szacuje Instytut Psychiatrii i Neurologii, ta liczba wzrosłaby do 12 milionów.

IAR       

Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze. Więcej i najwięcej wiadomości IAR po wykupieniu dostępu do serwisu.