X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie

3 kwietnia - Koncert symfoniczny

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2016 07:00
Antoni Witt
Antoni WittFoto: Juliusz Multarzyński

Antoni Wit - dyrygent

W programie:
Wojciech Kilar - Uwertura uroczysta (2010)
Igor Strawiński - Suita Ognisty ptak (wersja 1919)
Piotr Czajkowski - Symfonia nr 5 e-moll op.64

Koncert poprowadził jeden z najwybitniejszych polskich dyrygentów. Przez 17 lat był dyrektorem Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (obecnie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia). Następnie 11 lat dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii Narodowej. Jego dorobek fonograficzny jest imponujący - ponad 200 płyt, w łącznym nakładzie ponad 5 milionów egzemplarzy.

Do koncertu z Polską Orkiestrą Radiową Maestro Antoni Wit wybrał dwa arcydzieła rosyjskich twórców, których w zasadzie nie trzeba rekomendować. Są znane i lubiane na całym świecie. Koncert rozpoczęła Uwertura uroczysta Wojciecha Kilara. Powstała w 2010 roku, z okazji 145-lecia nadania praw miejskich Katowicom. Jest darem Wojciecha Kilara dla miasta, w którym mieszkał ponad sześćdziesiąt lat i którego jest honorowym obywatelem. „Katowicom zawdzięczam całą swoją edukację” – mówił kompozytor, „całe swoje życie, wszystko to co najważniejsze. Tym utworem mogłem złożyć hołd miastu. Cieszę się, że miałem taką szansę”. Rok później partytura dzieła trafiła do Muzeum Historii Katowic.

Prawykonanie 12 września 2010 r. w Katowicach poprowadził Mirosław Jacek Błaszczyk  z Filharmonią Śląską, później utwór był wykonywany przez NOSPR pod dyrekcją Michała Klauzy, a na naszym koncercie Uwerturę po raz pierwszy będzie można usłyszeć w Warszawie.

3 kwietnia 2016 roku, godz. 19:00
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, ul. Modzelewskiego 59


Antoni Wit - dyrygent
Polska Orkiestra Radiowa Antoni Wit - dyrygent Polska Orkiestra Radiowa
Antoni Wit - dyrygent
Polska Orkiestra Radiowa Antoni Wit - dyrygent Polska Orkiestra Radiowa
Zobacz więcej na temat: 2016