X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie

26 kwietnia - Koncert Symfoniczny

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2013 08:00
Audio

Krzesimir Dębski - dyrygent
Andrzej Olejniczak - saksofon

W  programie:

  • Eddie Sauter – Suita Focus
  • Mark Kuss – Koncert saksofonowy
  • Krzesimir Dębski  – Jazz Concerto for Sax and Orchestra

Studio Koncertowe Polskiego Radia 

Andrzej Olejniczak - jeden z najbardziej uznanych polskich saksofonistów na arenie międzynarodowej, współzałożyciel grupy Sun Ship oraz członek jednej z najlepszych grup jazzowych ostatnich dekad – String Connection. Urodzony w Zduńskiej Woli, edukację muzyczną rozpoczyna w 5-tym roku życia. Początkowo gra na fortepianie, następnie na klarnecie i saksofonie. W wieku 13 lat przenosi sie do Łodzi gdzie uczęszcza do Liceum Muzycznego i studiuje w Wyższej Szkole Muzycznej, kończąc obie z wyróżnieniem. W 1975 zdobywa drugą nagrodę (pierwszej nie przyznano) na Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach, a w 1976 pierwszą nagrodę w kategorii solistów na XIII Festiwalu Jazz Nad Odrą. W 1978 zdobywa zloty medal na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w Pradze z Big Bandem Katowice. W 1983 zdobywa (z grupą String Connection) pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Jazz Hoeilaart 83 w Belgii. Po wyjeździe do Hiszpanii gra ze światowej sławy pianistą jazzowym Tete Montoliu. W 1987 występuje u boku Gerry Mulligana na festiwalu jazzowym w San Remo, a dwa lata później gra z Kenny Drew Trío na Festival de Jazz de Lorca-Murcia. Na liście grup i solistów z którymi koncertował są m.in. Kenny Drew, Randy Brecker Group, Hiram Bullock , Joe Newman, Horace Parlan, Lou Blackburn, Oliver Jackson, NHO Pedersen…Wykonuje także muzykę klasyczną, współpracując z Orkiestrą Symfoniczną z Bilbao. Ma na swoim koncie około 50 nagranych plyt. W 2011 został laureatem nagrody przyznawanej przez hiszpański bank BBK w kategorii najlepszy instrumentalista. Obecnie jest także profesorem w Centro Superior de Musica del Pais Vasco “Musikene”.


/
/

fot. Jacek Żmichowski

Zobacz więcej na temat: 2013