X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie

9 czerwca - Zakończenie Sezonu Koncertowego

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 08:00
Audio
/
Łukasz Borowicz - dyrygent
Premysl Vojta – waltornia
W programie:
  • Michał Talma-Sutt - DUO na dwie grupy instrumentalne i projekcję dźwiękową - prawykonanie, utwór powstał na zamówienie Związku Kompozytorów Polskich, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca
  • Benjamin Britten – Tańce dworskie z opery Gloriana
  • Richard Strauss - Koncert waltorniowy nr 1 Es-dur, op. 11<br/>W. A. Mozart – Koncert waltorniowy nr 1 D-dur KV 412 (386b)
  • Franz Schubert - Symfonia nr 1 D-dur
Studio Koncertowe Polskiego Radia
Na zakończenie sezonu koncertowego postanowiliśmy udowodnić, że waltornia jest instrumentem pięknym i bezpodstawnie cieszy się złą sławą instrumentu „trudnego”. Młody czeski solista Přemysl Vojta (1983) rozpoczął grę na waltorni już w wieku 10 lat. W 2010 otrzymał pierwszą nagrodę, nagrodę publiczności oraz nagrodę za najlepsze prawykonanie na prestiżowym konkursie ARD. Jako solista grał m.in. z Czeską Filharmonią, Orkiestrą Radiową Stuttgart, stale współpracuje z Konzerhaus Orchester w Berlinie. Artysta zajmuje się także działalnością pedagogiczną - uczy na Universität der Künste Berlin. W jego wykonaniu można było usłyszeć aż dwa koncerty - Richarda Straussa I Koncert waltorniowy Es-dur op. 11 z roku 1883 i napisany równo 100 lat wcześniej również I Koncert waltorniowy D-dur Wolfganga Amadeusa Mozarta (KV 412). Wieczór rozpoczął się prawykonaniem utworu Duo na dwie grupy instrumentalne i projekcję dźwiękową Michała Talma-Sutta. Ponadto w koncercie uczciliśmy 100-lecie urodzin wybitnego angielskiego kompozytora Benjamina Brittena, twórcy trzyaktowej opery Gloriana skomponowanej i wystawionej w 1953 roku z okazji koronacji królowej Elżbiety II. Bohaterką opery jest jej słynna imienniczka królowa Elżbieta I, a treścią jej relacje z hrabią Essex. Opera nie odniosła sukcesu i do dziś przetrwał jedynie jej fragment instrumentalny zatytułowany Tańce dworskie. Na zakończenie koncertu została wykonana  mniej znana symfonia Schuberta, skomponowana równo 200 lat temu, pierwsza spośród dziewięciu w twórczości tego znakomitego austriackiego prekursora romantyzmu w muzyce.
/

 

Zobacz więcej na temat: 2013