Nie żyje prof. Jerzy Godziszewski

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2016 16:32
Był pianistą i pedagogiem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Zmarł w wieku 80 lat.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: sxc.hu/cc

>>Profesora Jerzego Godziszewskiego wspominać będziemy w niedzielnych audycjach (5.03): "Poranku Dwójki" (6.00-10.00) i audycji "Chopin osobisty" (16.00-17.00)<<

Jerzy Godziszewski urodził się 24.04.1935 roku w Wilnie. Był finalistą VI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz laureatem nagrody specjalnej ufundowanej przez Witolda Małcużyńskiego.

Po ukończeniu studiów muzycznych w Warszawie z odznaczeniem doskonalił swą pianistykę pod kierunkiem Arturo Benedetti Michelangeli'ego na kursach mistrzowskich w Arezzo. Występował w wielu krajach Europy. Prowadził aktywną działalność koncertową w Polsce. Dokonał wielu nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia m.in. wszystkich utworów fortepianowych Karola Szymanowskiego oraz nagrań płytowych dla Polskich Nagrań i Wifonu.

Zajmował się również kameralistyką. Obok działalności koncertowej prowadził klasę fortepianu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Za całokształt działalności został odznaczony Złotą Odznaką Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków. W roku 2007 został Doktorem Honoris Causa Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

materiały prasowe Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy/bch

Zobacz więcej na temat: Jerzy Godziszewski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak