Festiwal Improwizacje. Robert Levin zagra w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2017 19:41
Recital Roberta Levina to zawsze wielkie wydarzenie. W Warszawie artysta wykona swój najbardziej znany program, na który złożą się utwory W.A. Mozarta skomentowane improwizacjami pianisty.
Festiwal Improwizacje
Festiwal ImprowizacjeFoto: mat. prasowe

Wirtuoz fortepianu, muzykolog i dyrygent, który będzie gościem Festiwalu Improwizacje, przygotował gratkę dla słuchaczy – w końcu I części recitalu (2 grudnia 2017 roku o godz. 19.00 w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego) będzie improwizował na wybrane tematy zadane przez publiczność!


Robert Levin Robert Levin

Festiwal Improwizacje odbędzie się w Warszawie od 29 listopada do 3 grudnia 2017 roku. Na festiwal złoży się pięć koncertów, których celem jest przedstawienie całego spektrum muzyki improwizowanej – od klasyki po jazz.

29 listopada zapraszamy o 19.00 do Studia Polskiego Radia im. W. Szpilmana na koncert wiolonczelisty Marcina Zdunika, który z pianistą Aleksandrem Dębiczem zaprezentuje dwa rodzaje improwizacji. W pierwszej części "Bach Stories" muzycy zagrają wybrane Chorały J.S. Bacha i będą improwizować na kanwie utworów Bacha. Drugą część koncertu wypełnią improwizacje, które wywodzą się z idei "pieśni bez słów".

30 listopada także o 19.00 w Studio PR im. W. Szpilmana zagrają Szymon Nidzworski – saksofon i Aleksander Dębicz – fortepian. Ich improwizacje najlepiej określa tytuł koncertu "Simple Tales". Proste opowieści wywodzić się będą z muzyki świata - ich stylistycznym rodowodem jest bez wątpienia skandynawska muzyka improwizowana, słychać w nich także wyraźne odwołania zarówno do kultury słowiańskiej, jak i orientu.

Kolejny dzień to także spotkanie z muzyką świata w najlepszym wykonaniu – Maria Pomianowska z zespołem zaprosi nas w muzyczną podróż. "Inspiracja. Improwizacja. Kompozycja" to opowieść o muzycznych fascynacjach wybitnej artystki. Koncert odbędzie się o 19.00 w Studio PR im. W. Szpilmana 1 grudnia 2017.

Festiwal zamknie koncert Veryan Weston Trio improwizacjami „As You Hear”. Z wybitnym pianistą zagra wirtuozka skrzypiec - Pei Ann Yeoh a na instrumentach perkusyjnych Bei Bei Wang. Ostatnie spotkanie z festiwalową publicznością zaplanowane jest na 3 grudnia o godz. 19.30 w Studio PR im. W. Szpilmana.

mat. prasowe