X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal Improwizacje. Robert Levin zagra w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2017 19:41
Recital Roberta Levina to zawsze wielkie wydarzenie. W Warszawie artysta wykona swój najbardziej znany program, na który złożą się utwory W.A. Mozarta skomentowane improwizacjami pianisty.
Festiwal Improwizacje
Festiwal ImprowizacjeFoto: mat. prasowe

Wirtuoz fortepianu, muzykolog i dyrygent, który będzie gościem Festiwalu Improwizacje, przygotował gratkę dla słuchaczy – w końcu I części recitalu (2 grudnia 2017 roku o godz. 19.00 w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego) będzie improwizował na wybrane tematy zadane przez publiczność!


Robert Levin Robert Levin

Festiwal Improwizacje odbędzie się w Warszawie od 29 listopada do 3 grudnia 2017 roku. Na festiwal złoży się pięć koncertów, których celem jest przedstawienie całego spektrum muzyki improwizowanej – od klasyki po jazz.

29 listopada zapraszamy o 19.00 do Studia Polskiego Radia im. W. Szpilmana na koncert wiolonczelisty Marcina Zdunika, który z pianistą Aleksandrem Dębiczem zaprezentuje dwa rodzaje improwizacji. W pierwszej części "Bach Stories" muzycy zagrają wybrane Chorały J.S. Bacha i będą improwizować na kanwie utworów Bacha. Drugą część koncertu wypełnią improwizacje, które wywodzą się z idei "pieśni bez słów".

30 listopada także o 19.00 w Studio PR im. W. Szpilmana zagrają Szymon Nidzworski – saksofon i Aleksander Dębicz – fortepian. Ich improwizacje najlepiej określa tytuł koncertu "Simple Tales". Proste opowieści wywodzić się będą z muzyki świata - ich stylistycznym rodowodem jest bez wątpienia skandynawska muzyka improwizowana, słychać w nich także wyraźne odwołania zarówno do kultury słowiańskiej, jak i orientu.

Kolejny dzień to także spotkanie z muzyką świata w najlepszym wykonaniu – Maria Pomianowska z zespołem zaprosi nas w muzyczną podróż. "Inspiracja. Improwizacja. Kompozycja" to opowieść o muzycznych fascynacjach wybitnej artystki. Koncert odbędzie się o 19.00 w Studio PR im. W. Szpilmana 1 grudnia 2017.

Festiwal zamknie koncert Veryan Weston Trio improwizacjami „As You Hear”. Z wybitnym pianistą zagra wirtuozka skrzypiec - Pei Ann Yeoh a na instrumentach perkusyjnych Bei Bei Wang. Ostatnie spotkanie z festiwalową publicznością zaplanowane jest na 3 grudnia o godz. 19.30 w Studio PR im. W. Szpilmana.

mat. prasowe

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak