X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koncert z okazji 20-lecia Orkiestry Sinfonia VIVA

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2018 12:45
Orkiestra Sinfonia Viva  pod batutą Tomasza Radziwonowicza oraz skrzypek Voytek Proniewicz wystąpią 22.11.2018 o godz. 19.00 w Studiu Lutosławskiego z okazji jubileuszu 20-lecia orkiestry. Na wydarzenie zapraszają Program 2 Polskiego Radia oraz Orkiestra Sinfonia Viva.
Audio
  • Zapowiedź urodzinowego koncertu Sinfonii Viva (Poranek Dwójki)
Orkiestra Sinfonia VIVA
Orkiestra Sinfonia VIVAFoto: mat. prom.

Voytek Proniewicz ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Mirosława Ławrynowicza w 2005 roku. Zadebiutował z Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie w 2005 roku. Od tego czasu koncertował z orkiestrami Filharmonii Wrocławskiej, Filharmonii Podkarpackiej, Filharmonii Szczecińskiej, Filharmonii Świętokrzyskiej, Filharmonii Gorzowskiej, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, orkiestrami Sinfonia Viva i Sinfonia Iuventus. Grał pod batutą m.in. Jana Krenza i Jerzego Maksymiuka. Ponadto artysta prezentował swoją grę w Filharmonii Rudolfinum w Pradze, Filharmonii Krakowskiej, Filharmonii Bałtyckiej, Filharmonii Lubelskiej, Filharmonii Śląskiej, w wielu miastach Polski oraz na świecie - Wiedniu, Paryżu, Madrycie, Petersburgu, Monachium, Brukseli, Wilnie, Palermo, Singapurze, Hanoi, Szanghaju, Hongkongu i Caracas.


Nagrał trzy płyty dla wytwórni NAXOS – Karol Lipiński String Trios Op. 8 and Op. 12 (2018), Ferenc Liszt Works for violin and piano (2014), Pupils of Chopin (2011) oraz muzykę do filmu Chopin – The Space Concert. Na płycie orkiestry Sinfonia Viva "Muzyka polska", pod batutą Tomasza Radziwonowicza, wykonał Nokturn Es-dur Fryderyka Chopina w aranżacji na skrzypce solo i orkiestrę smyczkową.


Skrzypek jest laureatem III nagrody na Międzynarodowym Konkursie im. Ludwika van Beethovena w Hradec nad Moarvici, Czechy (1998), I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków im. Stanisława Serwaczyńskiego w Lublinie (2002), otrzymał wyróżnienie na VI Międzynarodowym Konkursie im. Karola Szymanowskiego w Łodzi (2005).

Orkiestra Sinfonia Viva to jedna z najbardziej wszechstronnych orkiestr w Polsce. Podejmuje stale nowe wyzwania, grając każdy rodzaj muzyki - od tematów filmowych do jazzu, poprzez kolędy, muzykę współczesną, ale także najsłynniejsze dzieła muzyki symfonicznej i oratoryjno-kantatowej.

Ich dorobek płytowy to ponad 50 nagranych albumów o najróżniejszym profilu, a wiele z nich zostało uhonorowanych nagrodami i wyróżnieniami, m.in.:

- Nagroda Złotego Orfeusza Francuskiej Akademii du Disque Lirique dla płyty Pasquale Anfossi — Oratorio „La morte di San Filippo Neri" w roku 2015

- Złoty Medal na Festiwalu Filmowym w Monaco za DVD „Chopin: The Space Concert”
- Nominacja do InternationaI Classical Music Awards w kategorii Bestcollection dla płyty „Muzyka polska" wydana przez Polskie Radio w roku 2017

- Fryderyk 2010 za album Miki Urbaniak „Closer”

- 9 nominacji do Nagród Muzycznych Fryderyk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak