Sukces polskiej radiofonii publicznej na festiwalu w Poczdamie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 07:00
Dwie produkcje regionalnych rozgłośni Polskiego Radia zostały wyróżnione na prestiżowym festiwalu Prix Europa w Poczdamie. W konkursie nagradzane są najlepsze produkcje radiowe, telewizyjne i internetowe realizowane przez europejskie media publiczne.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Enrique Ramos

Prix Italia 2019 Radio Music pic.jpg
Prix Italia 2019. Radiowy Oskar dla Anny Kołodziejczyk

Reportaż "Człowiek śpiewający sercem" Agnieszki Czyżewskiej-Jacquemet otrzymał główną nagrodę w kategorii "Najlepsza europejska radiowa audycja o muzyce":

W kategorii "Najlepszy europejski dokument radiowy" trzecim miejscem wyróżniony został reportaż "Koniec/Początek" Michała Słobodziana z Radia PiK:

 Poza nagrodzonymi produkcjami polska radiofonia publiczna była reprezentowana na tegorocznym konkursie przez trzy inne nominowane dzieła:

  • „Kto się nie schowa, ten kryje” – słuchowisko autorstwa Marty Rebzdy w reżyserii Waldemara Modestowicza (Teatr Polskiego Radia) 
  • „Schowane w pamięci” – reportaż autorstwa Eweliny Kosałki – Passi (Radio Katowice)
  • „Niewinny” –  audycja autorstwa Adriany Andrzejewskiej i Żanety Walentyn, kat. Wydarzenia bieżące (Polskie Radio PIK)

Festiwal Prix Europa to największy w Europie festiwal radiofonii publicznej. Odbywa się w Poczdamie w Niemczech. Organizowany jest od 1987 roku przez publicznego nadawcę niemieckiego Rundfunk Berlin-Brandenburg – RBB. PRIX EUROPA corocznie nagradza najlepsze produkcje m.in. radiowe w kategorii słuchowisko, dokument, wydarzenia bieżące, czy audycja o muzyce.

Zobacz więcej na temat: Prix Europa