"Zostań w domu". Dwójka w NOSPR - NOSPR w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 17:36
Dwójka to od zawsze największa sala koncertowa w Polsce. Dziś nasze gościnne progi otwieramy jeszcze szerzej, zapraszając na specjalną – internetową – serię "koncertów bez wychodzenia z domu" w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.
.
.Foto: Grzegorz Lipiński

"»Zostań w domu«. Dwójka w NOSPR - NOSPR w Dwójce" to tytuł akcji Programu 2 Polskiego Radia dla wszystkich melomanów, którzy pozbawieni możliwości uczestniczenia w życiu muzycznym kraju mogą teraz codziennie słuchać koncertów Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia na stronach internetowych Dwójki i NOSPR.

Ta wyjątkowa akcja wymyślona przez Małgorzatę Małaszko-Stasiewicz, dyrektor radiowej Dwójki, daje okazję uczestniczenia w wydarzeniach artystycznych bez wychodzenia z domów. Skorzystajmy z tej szansy kontaktu z najlepszą muzyką. Wyboru najciekawszych koncertów z niezwykle obszernej oferty NOSPR podjął się Jacek Hawryluk.

A będą to - wybrane z minionych sezonów - koncerty, w których w bogatym, różnorodnym repertuarze (obejmującym symfonikę, koncerty solowe i dzieła wokalno-instrumentalne) z naszą radiową orkiestrą wystąpili legendarni soliści i dyrygenci.

***

Koncerty będą do odsłuchania na stronie internetowej Programu 2 Polskiego Radia. Codziennie – o godz. 12.00 i 21.00 – dwie różne propozycje: w południe z dedykacją dla młodszych odbiorców i wieczorem dla melomanów.