Domówka z Dwójką, czyli kameralne koncerty online

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 09:57
Marcin Zdunik – to kolejny artysta, który zagra półgodzinny koncert online dla słuchaczy Programu 2 Polskiego Radia i internautów. Następny kameralny wieczór z cyklu "Domówka z Dwójką" już w najbliższą sobotę 16 maja o godz. 19.00 – na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku stacji.
zdj. il.
zdj. il.Foto: shutterstock.com/PrinceOfLove

Jacek Hawryluk 1200.jpg
Wicedyrektor Dwójki: ruszamy z cyklem domowych koncertów

- W kuchni, salonie, sypialni, w pracowni i domu rodziców. W ogródku, na działce, na ganku, w piwnicy (ale zawsze w miejscach dobrze odizolowanych) – zagrać można wszędzie. W czasie pandemii sale koncertowe przenoszą się do prywatnych mieszkań, a dzięki Dwójce do miejsc, w których są Państwo – nasi Słuchacze. Zapraszamy na cykl koncertów zaprzyjaźnionych z Dwójką artystów - mówił Jacek Hawryluk, zastępca dyrektora Programu 2 Polskiego Radia.

Trzydziestominutowe występy są nie tylko świadectwem czasów, w których przyszło nam żyć, ale i dowodem na nierozerwalną więź łączącą Twórców ze Słuchaczami. Okoliczności tylko ją wzmacniają. Koncerty wprawdzie bez burzy braw i owacji na stojąco, ale za to niezwykle bliskie, intymne, spontaniczne.


Maja Kleszcz 1200.JPG
"Domówka z Dwójką". Maja Kleszcz: koncert w domu jest intymny

Koncert Mai Kleszcz i Wojtka Krzaka, Jakuba Józefa Orlińskiego i Aleksandra DębiczaPawła Szamburskiego, a także duetu Pękala Kordylasińska Pękala już za nami.  Przed nami natomiast: Marcin Zdunik. Specjalne programy już przygotowują: Paweł Romańczuk (Małe Instrumenty) oraz Andrzej Filończyk i Katarzyna Sienkiewcz, Aga Zaryan i Michał Tokaj oraz Agnieszka Budzińska-Bennett. - Lista jest długa, choć tak zupełnie szczerze, wolelibyśmy by zbyt długa nie była. Wprawdzie doceniamy i korzystamy z zalet wirtualnego świata, do którego zostaliśmy przymusowo wepchnięci, niemniej nie możemy się już doczekać bezpośrednich spotkań i z Artystami, i z Państwem - naszymi Słuchaczami - dodała Małgorzata Małaszko, dyrektor Programu 2 Polskiego Radia.

Zanim jednak to nastąpi, dziennikarze Dwójki i artyści zapraszają na "Domówki z Dwójką". I - jak to na domówkach - będzie kolorowo: piosenki i Chopin, jazz i Vivaldi, dawne i nowe przeboje, a dozwolone są wszelkie instrumenty dostępne pod ręką. W każdą sobotę o godz. 19.00. Na antenie, stronie internetowej i Facebooku stacji.