Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju. Jarosław Bester i muzyczne perły na akordeon [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 14:53
Zapraszamy do obejrzenia koncertu "Na granicy światów" znakomitego polskiego akordeonisty. Jarosław Bester sięgnął do kompozytorskich pereł pisanych z myślą o akordeonie przez dwudziestowiecznych europejskich twórców. W jego autorskim wyborze znalazły się kompozycje Hansa Brehme, Ole Schmidta, Nikołaja Czajkina, Władysława Zołotariowa, Andrzeja Krzanowskiego i Krzysztofa Olczaka.
zaproszenie
zaproszenieFoto: mat. org.

Bester - artysta o ogromnej wyobraźni i wrażliwości doskonale połączył, w sobie tylko znany sposób, kompozytorską różnorodność i zamknął ją w magiczną, dźwiękową przestrzeń zawieszoną nad granicą świata wiary i świata zwątpienia, świata aniołów i świata demonów, nad granicą istoty samej muzyki. Powstało niezwykle spójne, nowatorskie dzieło, pełne niespotykanych dotąd barw i akordeonowych technik, mistycznych emocji i elementarnych prawd. Kompletne i urzekająco piękne.

Festiwal Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju - Patronat Programu 2 Polskiego Radia >>>

Program:

Jarosław Bester Na granicy światów - akordeon.

Transmisja wideo na stronie Programu 2 Polskiego Radia odbyła się w niedzielę (25 października).  

Na dwa kolejne koncerty zapraszamy w poniedziałek - 26.10. o godzinie 19.30 - "GOODNIGHT MR. GÓRECKI" - LIEBCHEN, MAJEWSKA, SITARZ, ZEMLER oraz o godzinie 20.45 - "Lament Madonny" - MIŚKIEWICZ, ENSEMBLE LABIRHYTHM.