X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Biografie niezwykłe: Tadeusz Fijewski

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2008 16:06
4 listopada 2008, godz. 21:30
Audio

Audycja Iwony Malinowskiej z udziałem krytyka teatralnego prof. Barbary Osterloff i znanej aktorki - Emilii Krakowskiej.

Tadeusz Fijewski zadebiutował na scenie w wieku 10 lat w roli chłopca w komedii Moliera "Chory z urojenia"  u boku samego Aleksandra Zelwerowicza. Z powodu specyficznych warunków fizycznych przez wiele lat grywał właśnie role chłopców, by któregoś dnia przedzierzgnąć się w rolę... starca, jakże drapieżnego Twardosza w komedii Aleksandra Fredry "Dożywocie". Miał ogromny dorobek filmowy, jeszcze przed wojną. Po wojnie grał równie dużo - zarówno na małym jak i dużym ekranie. Zapadł w pamięciu wielu widzów jako sugestywny Kuba w serialu  i filmie wg. powieści Władysława Reymonta "Chłopi". Do historii teatru polskiego przeszły jego role  między innymi w "Niespodziance" Karola Huberta Rostworowskiego i w "Chłopcach" Grochowiaka. Na benefis z okazji 50-lecia pracy scenicznej wybrał tytułową rolę w... "Chorym z urojenia". W archiwum radiowym znajduje się wiele nagrań z jego głosem, ale nie są to role główne. O specyfice jego aktorstwa pisał w swojej książce "Z pamięci" Erwin Axer.  Fragment tej analizy przeczyta Andrzej Ferenc.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak