X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sławomir Kurkiewicz: u Komedy najważniejsza była otwartość

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 10:41
- Z jednej strony utwory Komedy to samograje, mają silne melodie i linie basowe, z drugiej inspirują do tego, żeby od nich odchodzić - mówił w Dwójce znakomity kontrabsista. O Krzysztofie Komedzie rozmawialiśmy w związku z 50. rocznicą jego śmierci.
Audio
  • Wokół Krzysztofa Komedy – czym była, jest i będzie jego muzyka (Rozmowy po zmroku/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Freedom Studio

Zgromadzeni w studiu Dwójki goście podkreślili, że Krzysztof Komeda był jednym z kluczowych współtwórców polskiego brzmienia w jazzie. Marek Pędziwiatr stwierdził wręcz, że można wyróżnić okres przedkomedowski i pokomedowski. - Niewielu polskich jazzmanów potrafiło oddać tę słowiańską melancholię, Komeda w jednym dźwięku potrafił zawrzeć niesamowicie dużo informacji.

Czesław Bratkowski, perkusista, który grał z Krzysztofem Komedą mówił o wolności, którą kompozytor dawał swoim muzykom: - W jego utworach nie było tego ciężaru, który krępuje, to była wielkość Krzyśka. Gdy z nim występowałem, czułem, że wypływam na szerokie wody.

W audycji rozmawialiśmy o polskości w muzyce Komedy, ale też o jego intuicyjnym stylu kompozytorskim oraz wpływie na kolejne pokolenia jazzmanów.

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku 

Prowadził: Andrzej Zieliński

Goście: Czesław "Mały" Bartkowski, Sławek Jaskułke, Sławomir Kurkiewicz i Marek Pędziwiatr

Data emisji: 23.04.2019

Godzina emisji: 22.00

bch/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Tłuczkiewicz: jazz wygrał wyścig z big beatem

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 12:00
- Powojenna rewolucja edukacyjna przyniosła dodatkowy efekt. Było nim powstanie nowej warstwy społecznej, czyli studentów. Siłą swojej ambicji wytworzyli oni alternatywne państwo z własnymi teatrami, kabaretami i klubami. Przyłączyłem się do nich za sprawą zainteresowania jazzem - mówił w Dwójce wybitny dziennikarz i krytyk muzyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Branford Marsalis: zaskoczyła mnie miłość Polaków do jazzu

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 10:24
- Przyjeżdżając do Warszawy w 1983 roku na Jazz Jamboree, nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać. To, co zobaczyliśmy po wejściu na estradę, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Zszokowała nas liczba ludzi, którzy przyszli na koncert i ich entuzjazm - mówił w Dwójce znakomity saksofonista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urszula Dudziak: Komeda był człowiekiem o złotym sercu

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 12:10
- Myślę, że to dzięki niemu jestem w miejscu, do którego w moim życiu dotarłam i dzięki niemu jestem szczęśliwa, czuję się spełniona. Kiedy śpiewałam z Krzysiem w Hybrydach, byłam w nim dziko zakochana, bo on był cudownie dobrym człowiekiem o złotym sercu – mówiła w Dwójce znana wokalistka.
rozwiń zwiń